Magyarországi gond romániai gazdák miatt

Veszélybe kerülhet több értékes állat- és növényfaj a Körös– Maros Nemzeti Parkhoz tartozó, biharugrai tórendszer romániai szakaszán. A cséfai halastórendszer környékén többször előfordul, hogy a román gazdák feltörik a füves élőhelyeket.

2003. 01. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A román–magyar államhatár által keresztezett biharugrai tórendszer élővilágának fenntartását csak az tudná garantálni, ha az említett élővizes hely romániai részét szomszédaink hazánkhoz hasonlóan természetvédelmi területté nyilvánítanák. A Nagyváradi Környezetvédelmi Felügyelőséget látszólag nem foglalkoztatja a probléma, dacára annak, hogy a Román Madártani Egyesület és az illetékes magyar szakmai szervezetek már több alkalommal kezdeményezték a román hivatalnál a védettség megállapítását.
Érdeklődésünkre Tirják László, a Körös–Maros Nemzeti Park igazgatója elmondta: némiképp javult a helyzet, mióta a kinti terület állapotát a magyar szakemberek is nyomon követik. – A sajátos fajállománnyal rendelkező térség oltalom alá helyezése nagy előnyt jelentene mindkét országnak – vélekedett. A biharugrai terület egyedisége abban rejlik, hogy a Dél-Tiszántúl legnagyobb gémkolóniáját képező kanalasgémek a romániai területen található radványi erdőben fészkelnek, miközben a magyarországi halastavakhoz járnak át táplálkozni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.