A civil és az üzleti szféra együttműködése segítette a vízimentőket

Két korszerű hajóval bővült a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának flottája. A szélsőséges időjárási körülmények között is bevethető hajókat közadakozásból és két magyar cég támogatásából vásárolták.

Magyar Nemzet
2019. 07. 24. 13:48
null
Fotó: Bach Máté
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fecskét és Kócsagot, a két új mentőhajót a Balatonfüredi Yacht Clubban tartott ünnepségen vette birtokba a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata. A hajók elnevezése üzenetértékű, hiszen mindkét védett madár hozzátartozik a balatoni tájhoz – hangzott el az átadón.

Fecskét és Kócsagot kifejezetten mentési célokra alakították ki. A 200 lóerős motorral felszerelt, 7 méter hosszú hajók könnyen irányíthatók, és bármilyen időjárási körülmények között bevethetők. Tágas fedélzetüknek köszönhetően 6-8 személy kimentésére is alkalmasak. A 2 hajó tökéletesen illik a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának sürgősségi betegellátó- és mentő flottájába.

Fotó: Bach Máté

A vízimentők szervezete a két speciális, újszerű mentőhajó megvásárlásához 4 millió forintot kapott lakossági adakozásból. 12 millió forintot pedig a balatoni és a magyarországi turizmus legnagyobb szereplője, az Opus Global Nyrt. és az érdekeltségébe tartozó Hunguest Hotels Zrt. ajánlott fel.

„Amikor a Magyarországi Vízimentők Szakszolgálata meghirdette a gyűjtést, tudtuk, hogy a felhívás nekünk is szól. Nekünk is van tennivalónk azért, hogy a vízimentők a jövőben is azt tehessék, amire vállalkoztak. Felelősen gondolkodó tőkepiaci szereplőként és turisztikai szolgáltatóként nem volt kérdés, hogy kipótoljuk a hiányzó összeget. Hiszen az ilyen példaértékű kezdeményezések felkarolása az üzleti világ felelőssége.” – hangsúlyozta az átadó ünnepségen az Opus Global Nyrt. igazgatósági elnöke, Mészáros Beatrix.

A Hunguest Hotels Zrt. vezérigazgatója, Hülvely István kiemelte:

„A vízimentőknek köszönhetően a vendégek a vízen és a vízparton egyaránt biztonságban érezhetik magukat. Az ő felelősségvállalásuk is hozzájárul ahhoz, hogy a pihenni vágyók elégedetten térnek vissza a Balatonra.”

A vízimentők nevében Bagyó Sándor elnök megköszönte a civil és az üzleti szféra példás összefogását és elmondta, hogy a két hajó szolgálatba állítását Szent István ünnepére tervezik. Hozzátette: „ez egy nem várt születésnapi ajándék nekünk, az egyesületnek. Igyekszünk megszolgálni, ahogy tettük azt mindig, az elmúlt 20 évben is.

3000 embert mentettek ki

A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata közhasznú egyesületet 1999-ben alapították Zánkán. Tagjai az elmúlt 20 évben közel 3000 embert mentettek ki vízből. Az utánpótlásról vízimentő tanfolyamok rendszeres szervezésével gondoskodnak. A civil szervezet küldetésének tartja a balesetmegelőzést is, tagjai iskolák százaiban tartottak prevenciós előadásokat. 2006-ban az egész országra kiterjesztette működését. A Balatonon ma már több, mint 50 strandon, országszerte pedig további 30 helyszínen állnak szolgálatban vízimentők.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.