Elmaradt a nemzetbiztonsági bizottság ülése

Határozatképtelen volt az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának hétfői zárt ülése, amelyen a Pegasus nevű izraeli kémszoftver magyar vonatkozása volt az egyetlen napirendi pont. A testület baloldali tagjai ettől még kérdezhették Pintér Sándor belügyminisztert a Pegasus-ügyről.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2021. 07. 26. 12:02
null
A képen Pintér Sándor belügyminiszter egy sajtótájékoztatón Forrás: MTI
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Európa, sőt a világ összes országának – amelynek fontos saját szuverenitásának megvédése – rendelkeznie kell ilyen kémszoftverrel

– jelentette ki az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának hétfői zárt ülését követően Molnár Zsolt szocialista politikus, aki a testület ellenzéki tagjaival, Stummer Jánossal (Jobbik) és Ungár Péterrel (LMP) „nyolcszemközti beszélgetést” folytatott Pintér Sándor belügyminiszterrel. Ennek ellenére az ellenzéki politikusok az ülést követő sajtótájékoztatón azt állították, hogy nem tettek fel kérdéseket a tárcavezetőnek, mindössze arról tájékoztatták, hogy a bizottság kiszélesíti múlt héten indított belső ellenőrzését és minden, a testület által tárgyalt közbeszerzési mentesítés alóli kérelmet átvizsgálnak, továbbá arra kérték, hogy segítse a belső ellenőrzést.

Mivel a kormánypárti képviselők nem jelentek meg a tanácskozáson, ezért Stummer János, a bizottság jobbikos elnöke bejelentette, hogy a parlament őszi ülésszakának első napján nyolc órára újra összehívja a bizottság ülését, amelyen meghallgatják a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat éves beszámolóját és ténymegállapító vizsgálatot kezdeményeznek a kémszoftver ügyében. Megjegyzendő, míg Orbán Viktor Puskás-stadionba tervezett alagútjával kapcsolatban Stummer kiállt a nyilvánosság elé, az Azonnalinak adott interjújából kiderült, a „megfigyelési botrány” kapcsán ezt már nem tenné meg. Véleménye szerint ugyanis a Pegasus-ügy súlyosabb annál, mint hogy minősített információkat adjon ki.

A testület ellenzéki tagjai Pintér Sándor belügyminiszterrel egyeztettek
Fotó: MTI

Mint ismert, a Direkt36 nevű, a Telex felületén működő portál egy héttel ezelőtt azzal állt elő, hogy az NSO nevű izraeli szoftvercég kémprogramját, a Pegasust arra használhatták, hogy magyar újságírókat, politikusokat, ügyvédeket hallgassanak le. A Transzparens Újságírásért Alapítvány elemzéséből ugyanakkor kiderült: egyedül a Direkt36-nak van hozzáférése a Forbidden Stories adatbázisához, ők döntik el, hogy a több mint 300 magyarországi személy közül kit azonosítanak be és hoznak nyilvánosságra. A „célszemélyek listájáról” nyilvánosságra került nevek tehát csak a valóság egy szeletét jelentik, és közel sem biztos, hogy reprezentatívak Az említett listán egyébként több mint 50 ezer olyan telefonszám van, amelyeket a Forbidden Stories szervezet szerint az NSO-ügyfelek megfigyelési célpontként választottak ki.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.