Az angol közszolgálati adó a magyar tapasztalatokra is kíváncsi volt

A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár szerint az új típusú koronavírus okozta járvány világszerte a kormányok, helyi közösségek és gazdaságok stressztűrő képességének tesztje volt.

Forrás: MTI, Facebook2020. 06. 22. 14:42
KOVÁCS Zoltán
Budapest, 2018. június 28. Kovács Zoltán kormányszóvivõ sajtótájékoztatót tart az EU-tagországok állam- és kormányfõinek brüsszeli csúcstalálkozója elõtt a Miniszterelnöki Kabinetirodán 2018. június 28-án. MTI Fotó: Bruzák Noémi Fotó: Bruzák Noémi
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kovács Zoltán a BBC brit közszolgálati rádió közéleti-politikai programokra szakosodott négyes csatornájának hétfői magazinműsorában – amelyben mások mellett megszólalt Tony Blair volt brit miniszterelnök, Kevin Rudd egykori ausztrál kormányfő és Michelle Bachelet volt chilei elnök, az ENSZ emberi jogi főbiztosa is – kifejtette:

a magyar egészségügyi rendszer jól helytállt a vírus támasztotta kihívásokkal szemben.

Láttuk azonban a gyengeségeket is, a magyar egészségügy ugyanolyan felkészültségi problémákat tapasztalt, mint a többi európai egészségügyi ellátószolgálat, beleértve például a felszereltségi hiányokat, és ezeket a tapasztalatokat, tanulságokat fel kell használni – tette hozzá. Kovács Zoltán szerint Magyarország készen áll erre.

Arra a műsorvezetői felvetésre, hogy a magyar kormánynak miért volt szüksége szélesebb körű felhatalmazásra a parlament részéről, az államtitkár kifejtette:

Orbán Viktor kormányának ereje abból ered, hogy immár tíz éve, az utóbbi három kormányzati ciklusban folyamatosan hatalmas demokratikus mandátum áll mögötte,

a kormánynak a parlamentben kétharmados „szupertöbbsége van”.

„Ez jó dolog, különösen hasznos válság idején, amikor határozottságra és időben megtett intézkedésekre van szükség.

Úgy gondolom, a számok arra vallanak, hogy sikerrel jártunk” – fogalmazott Kovács Zoltán.

Hozzátette: a vírus – elsősorban gazdasági – következményeivel szembesülve a hatékonyság, a kormány intézkedései az igazán beszédes tényezők.

A riporter felvetette, hogy a járvány idején – miközben nagyon sokan elszegényedtek – a legnagyobb globális technológiai vállalatok jelentősen növelték bevételeiket.

Arra a kérdésre, hogy a járvány nem teremtett-e megfelelő alkalmat a világ politikusai számára annak egyöntetű kimondására, hogy ez nem helytálló, Kovács Zoltán azt mondta: Magyarország az Európai Unió tagjaként minden tőle telhetőt megtesz annak érdekében, hogy erre felhívja a figyelmet.

„Az elsők között vetettük fel, hogy az Európai Uniónak meg kell védenie magát az ilyen jellegű kihívásokkal szemben”

– tette hozzá.

Kovács Zoltán kifejtette, hogy a kormány az elmúlt tíz évben a magyar gazdaságot – amely annak idején az összeomlás szélén állt az akkori pénzügyi-gazdasági válság miatt – átrendezte, és az ma jobb állapotban van, mint egy évtizeddel ezelőtt.

Most azonban globális szintű, illetve az Európai Unió szintjén jelentkező kihívásokkal kell megküzdeni – mondta az államtitkár.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.