Harminc biobor versenyzett a hortobágyi mustrán

Kilenc borvidék 30 biobora mérettetett meg az Országos Pusztai Bioborversenyen.

UDM
2014. 04. 19. 17:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint írta, Kaló Imre borász, a szakmai bizottság elnöke szerint a biobor ágazat erőteljes fejlődésnek indult, és egyre több termelő lát fantáziát a hazai fogyasztásnak mindössze néhány százalékát kitevő termékben.

A fokozott érdeklődést jelezte, hogy Ausztriából és az Érmellékről is érkeztek bioborok, igaz, az utóbbiak egyelőre versenyen kívül indultak. A bírálaton ugyanis csak az akkreditált ellenőrző, tanúsító szervezet által igazolt biominősítésű termékekkel lehetett részt venni – magyarázta Kerekes Sándor.

Ennek megfelelve végül kilenc borvidék 13 pincészetének 30 biobora versenyzett. A Magyar Biokultúra Szövetség, a Magyar Ökogazdálkodók Szövetsége és a Biokontroll Hungaria Nonprofit Kft. által támogatott szerdai versenyen két bor kivételével az összes ezüst-, illetve aranyérmet kapott.

Szászi Endre 2012-es Szent György-hegyi Zeusa és a Pfneiszl Bio Birtok 2009-es kékfrankosa pedig a csúcsbor címet is megkapta, így indulhat a Biokontroll támogatásával a 2015-ös nürnbergi BioFach – a világ legnagyobb biotermék seregszemléje – versenyén.

Magyarország egyetlen országos bioborversenyét egyébként azért a Hortobágyon rendezik meg, mert itt található a legnagyobb összefüggő, mintegy 20 ezer hektár bioművelésű terület. A Debreceni Borbarátok Társasága által szervezett verseny eredményhirdetését hagyományosan a kihajtási ünnep napján, április 26-án, a Szent György-napi országos biovásár keretében tartják meg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.