Moszkva bejelentette az atomháborút

Vlagyimir Megyinszkij, az orosz elnök tanácsadója drámai figyelmeztetést küldött az ukrajnai konfliktussal kapcsolatban. Az RT-nek adott interjújában kijelentette, hogy a konfliktus befagyasztása valódi békemegállapodás nélkül akár atomháborúhoz is vezethet. Megyinszkij részletesen beszélt a 2022-es béketárgyalásokról, rámutatva, hogy akkor Oroszország enyhébb feltételeket kínált, mint most. Az orosz tisztviselő szerint a békefolyamat fő akadálya az európai befolyás, amely megakadályozza Kijevet abban, hogy saját érdekei szerint cselekedjen.

2025. 06. 10. 6:48
Oroszország szerint atomháború lehet az orosz-ukrán konfliktusból (Fotó: AFP)
Oroszország szerint atomháború lehet az orosz-ukrán konfliktusból (Fotó: AFP)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vlagyimir Megyinszkij, az orosz elnök tanácsadója komoly figyelmeztetést fogalmazott meg az ukrajnai konfliktussal kapcsolatban. Az RT-nek adott interjújában kijelentette, hogy a konfliktus befagyasztása valódi békemegállapodás nélkül atomháborúhoz vezethet. Ennek oka, hogy Kijev és a NATO-tagállamok újabb orosz területeket próbálnak majd visszaszerezni – mondta.

Egyre közelebb az atomháború? (Fotó: AFP)
Egyre közelebb az atomháború? (Fotó: AFP)

Ha leállítjuk a konfliktust a frontvonalon, és nem állapodunk meg valódi békében, csak valamilyen fegyverszünetet kötünk, akkor ez – tudják, volt egy vitatott régió Örményország és Azerbajdzsán között, [Hegyi-]Karabah –, akkor ez a régió egy hatalmas Karabahhá válik. Egy idő után Ukrajna a NATO-val megpróbálja visszaszerezni, és ez a bolygó vége lesz, ez egy atomháború lesz

 – mondta Megyinszkij. 

Ezért az atomháború a téma és nem a béke

Megyinszkij részletesen beszélt a 2022-es béketárgyalásokról, hangsúlyozva, hogy akkor Oroszország enyhébb feltételeket kínált Ukrajnának, mint most. 

Az akkori orosz követelések között szerepelt Ukrajna NATO-csatlakozásának elutasítása, az ortodox egyház és az orosz nyelv egyenjogúsítása, a krími népszavazás eredményének elismerése, valamint a Donbasz két régiójának függetlensége.

Az orosz tanácsadó szerint:

Megállapodtunk végül először Isztambulban. Elkészítettünk egy szerződést, most is emlékszem rá: 19 oldal, nagyon részletes. Még olyan apróságok is benne voltak, hogy a szavakat egyformán értsük oroszul, angolul és ukránul. Április 15-én Putyin elnök átnézte ezt a szerződést, és egy vagy két javítást tett. Ő hivatásos jogász.

Megyinszkij azt állítja, hogy Zelenszkij két hétig hallgatott a szerződés kézhezvétele után, miközben Boris Johnson és Joe Biden emberei meglátogatták. Az ukrán fél végül azt közölte, hogy külföldi partnereik ellenzik a megállapodás aláírását.

Az orosz tanácsadó kritizálta az európai befolyást is.

Megyinszkij szerint a békefolyamat fő akadálya, hogy Európa nem engedi Kijevnek, hogy számára előnyös megállapodást kössön.

Úgy véli, gyorsan meg lehetne egyezni elfogadható feltételekben, ha a kijevi tárgyalók Ukrajna, és nem Európa érdekeit tartanák szem előtt.

2022-ben az orosz–ukrán tárgyalások megszakadtak, miután az orosz csapatok kivonultak Kijev környékéről. Zelenszkij később törvényben tiltotta meg az Oroszországgal folytatott tárgyalásokat.

Borítókép: Oroszország szerint atomháború lehet az orosz–ukrán konfliktusból (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.