A görög és a latin nyelv elősegíti a faji diszkriminációt az egyetemek szerint

Az intézményi rasszizmus elleni küzdelem keretében a Howard és a Princeton egyetem eltávolítja a kötelező tantárgyak közül a latin és a görög nyelvet – írja a V4NA hírügynökség.

Forrás: V4NA HÍRÜGYNÖKSÉG2021. 06. 15. 18:52
null
Princeton Egyetem Forrás: FLICKR
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Egyesült Államokban a politikai korrektség jegyében, az egyetemek a „rasszizmus csíráit” keresik, a tananyagon belül. Ennek a keresésnek lett az áldozata a latin és a görög nyelv. A cancel culture jegyében, a Washingtonban székelő Howard egyetem és a New Jersey-ben található, világhírű Princeton úgy döntött, hogy radikálisan megváltoztatja az oktatást az egyetemen, és eltörlik a kötelező görög, illetve latin nyelv tanulást.

Mindezt annak érdekében teszik, hogy elősegítsék a nem rasszista kultúra, és a sokszínűség terjedését.

A Howard egyetem továbbá úgy döntött, hogy a diszkrimináció elkerülése, és a faji egyenlőség megvalósulása érdekében be is zárja az ókori nyelvekkel foglalkozó tanszéket. A Princeton egyetem pedig megszünteti a görög és latin szakirányú tanulás lehetőséget.

Founders Library, Howard Egyetem
Fotó: FLICKR

A Howard egyetem annak ellenére is megszünteti az antik nyelvtanulási lehetőségeket, hogy Cornel West ismert afroamerikai filozófus korábban azt írta egy értekezésében, hogy a görög és római irodalom és történelem tanulmányozása különösen hasznos egy feketék által is látogatott főiskolán és egyetemen.

A Princeton docense, Dan-el Padilla Peralta arról beszélt az üggyel kapcsolatban, hogy abban reménykedik, hogy a görögöket és a rómaiakat hamarosan mindenhol eltávolítják az emelvényről, mert szerinte a klasszikus nyelvek az autokrácia melegágyai, és elválaszthatatlanul kötődnek a fehér felsőbbrendűség elméletéhez.

Princeton Egyetem
Fotó: FLICKR

A Princeton tanszékének méltányossági bizottsága szerint, a céljuk, hogy „lehetőséget teremtsünk a tudomány egyes területein alulreprezentált hallgatók és kollégák előrelépéséhez, emellett a leghatározottabban elítéljük és elutasítsuk a rasszizmust, amely a szakterületünket nehezen megközelíthetővé tette a fekete és színes bőrű hallgatók számára”.

A két intézmény döntése nyomán számos petíciót indítottak, amelyeket támogatott is a hallgatók jelentős része. Egyesek szerint, az egyetemek vezetősége hadjáratot indított a görög-római világ művészete ellen, e hadjárat azonban egy szélsőséges, radikális elméleten alapszik.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.