Baloldali politikai aktivista kezében a magyar jogállamisági jelentés + videó

A Fidesz európai parlamenti delegációja az Európai Bizottsághoz fordult a botrányos eljárás miatt, közölte Deutsch Tamás.

Magyar Nemzet
2021. 05. 05. 13:39
null
Magyar György és fia. Forrás: Origo
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz európai parlamenti képviselői levélben fordultak az Európai Bizottsághoz, mert álláspontjuk szerint a bizottság Magyar Gábor személyében egy „virtigli baloldali politikai aktivistát” nevezett ki a Magyarországgal foglalkozó idei jogállamisági jelentést előkészítő delegáció kapcsolattartójának

– közölte Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti delegációjának vezetője szerdán. A politikus a távirati irodának eljuttatott videónyilatkozatában emlékeztetett: az Európai Bizottság a 2020-as jogállamisági jelentés kapcsán tárgyilagosságot ígért, ehelyett azonban egy „politikai pamflet” született, ami az európai és a magyar baloldal rágalmait visszhangozta Magyarországgal szemben. A politikus szerint „jókora botrány is kerekedett” a politikai elfogultság és a kettős mérce alkalmazása miatt, ezt követően pedig

a bizottság azt ígérte, hogy idén független módon, pártatlanul, elfogultságok és előítéletek nélkül, tisztességes eljárás keretében készülnek majd el a jogállamisági jelentések.

A Fidesz delegációvezetőjének közlése szerint a Magyarországgal foglalkozó idei jogállamisági jelentést előkészítő delegáció kapcsolattartójának Magyar Gábort, az Európai Bizottság egyik főigazgatóságának munkatársát nevezték ki.

„Magyar Gáborral nem az a probléma, hogy Magyar György ismert baloldali ügyvéd-politikus fiáról van szó. A kinevezés attól botrányos, hogy a Magyar Gábor nem egy független uniós tisztviselő, hanem a valóságban egy izgága baloldali politikai aktivista”

– értékelt Deutsch Tamás.

Közzétette: Fidesz EU2021. május 5., szerda

 

Felhívta a figyelmet arra: Magyar Gábor egy interjúban Magyarországot egy olyan rezsimnek nevezte, amely már nem felel meg az emberi jogokat tiszteletben tartó demokratikus jogállam követelményeinek. Emellett – folytatta a delegációvezető – Magyar Gábor a „jól ismert baloldali rágalmaknak megfelelően” azt is fejtegette, hogy az alkotmányosság lebontását célzó törekvések következtében az alapjogvédelem szintje is csökkent, valamint hozzátette azt is, hogy az összpontosult politikai hatalom lényegében azt csinál, amit akar. „Magyar Gábor egy virtigli baloldali politikai aktivista, aki Gyurcsány Ferenc és Gyurcsányné rágalmait is sokszor túlszárnyaló, elfogult nyilatkozatokat tett” – jelentette ki a Fidesz egyik alapítója. Deutsch Tamás az eljárást botrányosnak nevezte és közölte: a Fidesz európai parlamenti képviselői ezért az Európai Bizottsághoz fordultak egy levélben.

Ebben haladéktalanul választ kérnek arra, hogyan várhatja a bizottság, hogy valaki, „aki ilyen elfogult véleménnyel van a magyar kormányról”, pártatlanul értékelje a jogállamiság helyzetet, illetve hogyan garantálható a bizottság függetlenségének a szerződésekben rögzített elve egy olyan küldöttel, aki ilyen szoros kapcsolatban áll a baloldallal.

Az EP-képviselő hangsúlyozta azt is: Magyar Gábort, „nyilvánvaló elfogultsága miatt” az Európai Bizottságnak azonnal vissza kell hívnia, és nyilvánosan garantálnia kell végre az elfogulatlan eljárást.

Baloldali aktivizmus

Magyar Gábor jogász-uniós szakértő 2017 óta dolgozik az Európai Bizottság kötelekében, a DG JUST jogállamisággal és igazságszolgáltatással foglalkozó főosztályán. A neve legutóbb a 2018-as választási kampányban köszönt vissza a magyar sajtóban: ekkor megszellőztették, hogy a hazánkról szóló országjelentés igazságszolgáltatásra vonatkozó, kritikus részét Magyar Gábor jegyezte. Emlékezetes az is, hogy

Magyar korábban Biszku Bélának, az egykori véreskezű kommunista belügyminiszternek a védőügyvédje volt.

Egy blogbejegyzéséből kiderült, hogy az ügyre „ az Orbán-rezsim ideológiai alapvetésének megfelelő eredményt hozó kirakatperként” tekintett. Ezelőtt pedig a Fratanolo-ügyet vitte „sikeresen” egészen Strasbourgig: a Magyarországi Munkáspárt 2006 korábbi elnöke, Franatolo János egy 2004-es rendezvényen a zakóján egy kis ötágú vörös csillagot viselt, majd perbe fogták tiltott önkényuralmi jelkép viseléséért. Az Emberi Jogok Európai Bíróságának ítélete értelmében Fratanolonak végül kártérítést is fizetett a magyar állam.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.