Olaszországban a koronavírus-fertőzésben meghaltak átlagéletkora 79,5 év

A koronavírus-fertőzésben Olaszországban meghalt betegek átlagéletkora 79,5 év, az elhunytak 70 százaléka férfi – közölte szerdán az olasz Egészségügyi Intézet (Istituto di Superiore di Sanitá, ISS), amely rendszeresen tesz közzé statisztikai adatokat.

Forrás: MTI2020. 03. 18. 22:54
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vizsgált 2003 esetből 707 elhunyt volt 70 és 79 év közötti, 852 ember halt meg 80-89 évesen, 190 halott 90 év fölötti volt. 17 elhunyt életkora nem érte el az 50 évet. Öten 40 év alattiak voltak, valamennyien férfiak, súlyos patológiai előzményekkel – közölte az ISS.

Az elhunytak krónikus betegségeit áttekintve a szakemberek megállapították, hogy a magas vérnyomás, a cukorbetegség és az ischémiás szívbetegség a leggyakoribb kockázati tényező. A szakemberek kimutatták, hogy a meghalt betegek 48,5 százaléka három vagy több ilyen betegségben szenvedett, 25,6 százalékuk kettő betegségben. A meghaltak 0,8 százaléka, mindössze három ember nem szenvedett semmilyen más betegségben.

Tanulmányuk szerint az első tünetek jelentkezésétől az elhalálozásig az átlagidő hét nap. A betegség legjellegzetesebb tünetei a láz (az esetek 77 százalékában) és a nehéz légzés (74 százalék), valamint a köhögés (42 százalék).

Szerdára az eddigi legmagasabb halálozási adatnak számító 475-tel 2978-ra emelkedett az új típusú koronavírus-fertőzés (Covid-19) áldozatainak száma Olaszországban, a diagnosztizált fertőzöttek száma több mint négyezerrel 35 ezer 713-ra nőtt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.