Csercseszov cserejátékosai fordították meg az eredményt Pakson

A labdarúgó NB I 4. fordulójában a Ferencváros Bajnokok Ligája-selejtezői miatt elmaradt a címvédő paksi mérkőzése, ezt szerda este pótolták be a felek. A két csapat találkozásai rendre gólgazdagok, ám ezúttal az első félidőben alig találták el a kaput. A szünet után viszont a Paks gyorsan vezetést szerzett Kinyik Ákos révén, de a hajrában a Fradi két cserejátékosa, az újonc Owosu Kwabena és Zachariassen megfordította az eredményt. A végén Ryan Mmaee is betalált tizenegyesből, így a vendégek nyertek 3-1-re.

2023. 02. 01. 20:21

Tegnap estére kiegyenesedett a tabella a labdarúgó NB I-ben, a Ferencváros bepótolta második elhalasztott mérkőzését is. A Bajnokok Ligája augusztusi selejtezői miatt a 4. fordulóból maradt el a Fradi paksi találkozója, amely hagyományosan jó játékot és többnyire sok gólt is szokott hozni. Ezt bizonyítja kettőjük őszi meccse is, amely a Groupama Arénában egy hosszabbításban esett góllal a bajnoki címvédő nyert meg 3-2-re.

A kedden bejelentett dán csatár, Nikolai Baden Fredriksen legfeljebb szurkolni utazhatott le Paksra, ugyanakkor a szintén a napokban érkezett ghánai Owosu Kwabena már eljutott a Ferencváros kispadjáig. Sztanyiszlav ezúttal is élt a keret bősége által kínált rotáció lehetőségével, ászokat pihentetett, de ászokat tehetett a helyükre – ilyen volt például a két Mmaeé-fivér –, a házigazda vezetőedzője, Waltner Róbert nem sokat változtathatott a legutóbbi kezdőcsapatán, a sok sérült miatt neki kisebb a mozgástere. Egy érzékeny ponton viszont kénytelen volt: a góllövőlistán 11 találattal az élen álló Varga Barnabás sárga lapjai miatt nem játszhatott.

Fotó: Nemzeti Sport/Árvai Károly

A Fradi azonnal kézbe ragadta az irányítást, és egyoldalú mérkőzés zajlott: a vendégek támadtak egy-két közepes helyzettel, a paksiak pedig foggal-körömmel védekeztek, próbáltak kontrázni, de ezek a vérszegény kísérletek a legkisebb veszélyt sem rejtették magukban. A Ferencváros kétszer, a házigazda egyszer sem találta el a kaput az első félidőben, a másodikat viszont csaknem góllal kezdte a Paks, Osváth lövése azonban felülről borotválta le a keresztlécet. A 49. percben viszont már nem hibázott a hazai csapat: Balogh B. szabadrúgását Sabján átfejelte a jobb oldalra, ahonnan az érkező Kinyik 6 méterről a hálóba talált – 1-0.

A Ferencvárost mintha nem paprikázta volna fel a gól, ugyanabban a monoton ritmusban futballozott tovább, mint tette addig ugyanilyen meddő fölényben. Aztán ahogy a Paks, úgy a Fradi is a semmiből szerzett gólt:

a 72. percben a csereként beállt új szerzemény, Owosu Kwabena fejelte a labdát 5 méterről a jobb alsó sarokba Marquinhos beadásából, a VAR hosszas vizsgálódás után erősítette meg a gól érvényességét – 1-1.

Most már jó lett a meccs, mindkét csapat a győztes találatra hajtott, és a 83. percben egy másik cserejátékos révén a vendégeknek jött össze: ismét Marquinhos adta a gólpasszt, ezúttal laposan, jobbról, és a középen érkező Zachariassen a büntetőpont közeléből laposan a kapu közepébe lőtt – 1-2.

A 89. percben végképp eldőlt a három pont sorsa, mert Kádár buktatta Ryan Mmaeét, a jogos tizenegyesből a sértett a kapu bal oldalába helyezett – 1-3. A gyenge első félidő után a Paks kitett magáért, ám a Ferencváros kispadja hosszabb, Sztanyiszlav Csercseszov olyan embereket tud pályára küldeni csereként, akik meccset dönthetnek el, és most is ez történt.

NB I, 4. forduló, elmaradt mérkőzés: Paks–Ferencváros 1-3 (0-0), Paks, 2501 néző, jv.: Csonka. Gólszerző: Kinyik (49.), illetve Kwabena (72.), Zachariassen (83.), R. Mmaee (11-esből 89.)

12. Vasas FC                17   3   7   7    13-20  16

Borítókép: Az első félidő egyetlen helyzete, Ryan Mmaee lövését védi a paksi kapus (Fotó: Nemzeti Sport/Árvai Károly)