A már kiesett Kaposvár csaknem kiütötte a Diósgyőrt + videó

Már fordulókkal korábban eldőlt, hogy a Kaposvár kiesik az NB I-ből, mégis, a 29. forduló vasárnapi játéknapján sokkal nagyobb becsvággyal futballozott, mint a Diósgyőr, amelynek pedig még a bronzérem is elérhető lehet. A Rákóczival szeptember óta most fordult elő először, hogy nem kapott gólt bajnoki mérkőzésen.

2020. 06. 14. 21:45

A szünetben Feczkó Tamás egyszerre négyet is cserélt – el lehet képzelni, hogyan játszhatott addig a Diósgyőr. Pedig nem tét nélküli meccsre érkezett Kaposvárra, hiszen a játékosok tudták, a győzelem felviszi őket a negyedik helyre, két ponttal az ismét vereséget szenvedett Mezőkövesd mögé, és a hátralévő négy fordulóban akár a bronzérmet is megcélozhatják. Olyan csapattól, amely a kiesés elkerülésének a szándékával vágott neki a bajnokságnak, ez bravúrnak számítana, ám mintha a diósgyőrieket ez nem különösebben ösztökélte volna, nem futballoztak nagy ambícióval.

A Kaposvár számára viszont csak a szép búcsú jelentett tétet, már korábban eldőlt, hogy kiesett. Ennek ellenére az előző fordulóban Felcsúton is derekasan harcolt, balszerencsével kapott ki az utolsó percekben, és most is szemlátomást a győzelem igényével léptek pályára. A 7. percben szereztek vezetést, utána is jobban futballoztak, a Diósgyőrnek pedig a négyes csere sem jött be, hiszen két perccel a második félidő kezdete után tizenegyesből kettőre nőtt a hátránya. Ezután csipkedte magát, olykor hosszabb időre is megszállta a hazai tizenhatos előterét, de helyzete inkább a kontrázgató Rákóczinak akadt. Egy ilyen ellentámadás végén Nagy János a 89. percben kialakította a 3-0-s végeredményt. A Diósgyőr nem lehet büszke a teljesítményére, a Kaposvár annál inkább: tizenkét nyeretlen mérkőzés után sikerült ismét három pontot szereznie.

NB I, 29. forduló.

Péntek

Mezőkövesd–Bp. Honvéd 1-2 (0-2), Mezőkövesd, 1000 néző, jv.: Vad II., gól: Dragóner (93.), illetve Ugrai (11.), Gazdag (38.)

Ferencváros–Kisvárda 1-0 (0-0), Groupama Aréna, 6000 néző, jv.: Pintér Cs., gól: Minca (öngól, 75.)

Debrecen–Puskás Akadémia 2-2 (1-1), Nagyerdei Stadion, 2850 néző, jv.: Iványi, gól: Adeniji (6., 63.), illetve Knezevic (33.), Van Nieff (57.)

Zalaegerszeg–Paks 3-3 (1-1), Zalaegerszeg, 2644 néző, jv.: Andó-Szabó, gól: Bobál G. (34., 50., 62.), Szélpál, illetve Könyves (12.), Böde (11-esből, 79.), Balogh B. (92.)

Kaposvár–Diósgyőr 2-0 (1-0), Kaposvár, 500 néző, jv.: Berke, gól: Bévárdi (7.), Nagy R. (11-esből, 47.), Nagy J. (89.)

Mol Fehérvár FC–Újpest 1-0 (1-0), Mol Aréna Sóstó, 1000 néző, jv.: Solymosi, gól: Risztevszki (öngól, 39.), Nikolocs (72.), illetve Nwbodo (64.), Heris (81.)

A 30. forduló műsora. Június 16., kedd: Kisvárda–ZTE 19.00, Bp. Honvéd–Ferencváros 21.05; június 17., szerda: Paks–Kaposvár 16.55, Diósgyőr–Puskás Akadémia 19.00, Fehérvár–Debrecen 19.00, Újpest–Mezőkövesd 21.05.