Dübörgő Kuttor-művek

Nem hiába mondta Szergej Rebrov a Mol Fehérvár FC elleni 1-0-s, de valójában fölényes Fradi-győzelem után, hogy ünnepelni csak szombat este szabad, és vasárnaptól már a közelgő, Mezőkövesd elleni rangadóra kell készülni. Közben tömörült az élmezőny, mivel a mesterhármast szerző Petrjak vezérletével hengerelt a Fehérvár.

Ch. Gáll András
2020. 02. 24. 7:06
A hazaiak játékmestere, Cseri Tamás könnyedén túljárt a fradista Sigér Dávid eszén Fotó: Nemzeti Sport/Micheller Szilvia

Bár szombat este tízkor már nincs vonat Budapest felé , azért legalább nyolcszázan lezarándokoltak Matyóföldre, és dugig megtöltötték a számukra kijelölt szektort, amely az első félidőben Dibusz kapuja mögött volt. Gyorsan kiderült, pechjük van, mert a fantasztikusan futballozó kövesdiek 23 perc leforgása alatt három gólt suvasztottak a szurkolók orra előtt a ferencvárosi kapuba.

Az elsőt a bosnyák válogatott Beširović szöglete után belsőzte a kapuba a fehérorosz Karnyicki a 12. percben, a másodikat Dibusz és Haratyin közös erővel összehozott labdavesztése után maga Beširović tekerte látványosan 18 méterről a jobb felső sarokba, a harmadik pedig szintén egy ferencvárosi labdavesztés után esett, Karnyicki, Zivzivazde, megint Karnyicki, végül Cseri volt a labda útja, és a végsőkig kijátszott helyzetből az irokéz- vagy inkább janicsárfrizurás kövesdi játékmester passzolt nyolc lépésről az üres kapuba a 35. percben.

Fotó: Nemzeti Sport/Micheller Szilvia

A matyóföldiek egy félidőn keresztül olyan gyilkos letámadást mutattak be, amilyet többnyire a fénykorában lévő Barcelonától vagy Jürgen Klopp mindenkori csapataitól láttunk, s ami idehaza eddig totálisan ismeretlen volt. Mifelénk szokatlan önbizalomra, bátorságra és erőnlétre vall ennek a játék­elemnek az alkalmazása, és bár a második félidőre belefáradt ebbe a hazai gárda, a Fradi képtelen volt felpörögni, és a vége sima 3-0 lett.

– Nagyon komoly értékmérő mérkőzés volt, az éllovast tudtuk legyőzni, megérdemelten. Amióta én vagyok a Mezőkövesd edzője, a legjobb teljesítményt nyújtottuk. Erre készültünk, a letámadást terveztük, még ha kilencven percen át nem is bírtuk – értékelt a kövesdi mester.

A mezőny legjobbja, Cseri Tamás, a második félidőben adott egy becsületsértésnek is minősíthető kötényt Isael­nek. – Tudatosan alkalmaztuk a letámadást, ezt gyakoroljuk edzésen. A harmadik gólnál sikerült kijátszanunk az ellenfél védelmét, a vérünkben vannak ezek a kispályás megoldások. Válogatottság? A meghívó kézbesítése nem az én feladatom… – mondta lapunknak a 32 éves, későn érő, 2004 és 2007 között a Fradiban is megfordult középpályás.

Rebrov tömör summázata: – Nem volt ellenszerünk a letámadásra, de jobb egy 0-3, mint három darab 0-1.

Ezzel aligha lehet vitatkozni.

NB I, 22. forduló, eredmények:

Mezőkövesd–Ferencváros 3-0 (3-0), Mezőkövesd, 4140 néző, v: Iványi. Gólszerzők: Karnyicki (12.), Beširović (29.), Cseri (35.).

Mol Fehérvár–ZTE 4-1 (1-0), Mol Aréna Sóstó, 2395 néző, v.: Pillók. Gólszerzők: Stopira (5.), Petrjak (49., 57., 62.), illetve Radó (85. – 11-esből).

Kaposvár–Újpest 0-1 (0-1), Kaposvár, 1096 néző, v: Erdős. Gólszerző: No­vothny (5. – tizenegyesből).

Paks–Debrecen 4-2 (2-1), Paks, 1200 néző, v.: Berke. Gólszerzők: Kulcsár (26.), Böde (31.), Sajbán (87.), Windecker (93.), illetve Szécsi (5.), Garba (65.).

Bp. Honvéd–Puskás Akadémia 1-1( 0-0), Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2283 néző, v.: Karakó. Gólszerzők: Lanzafame (53., tizenegyesből), illetve Knezevic (88., tizenegyesből).

Kisvárda–Diósgyőr 2-2 (1-0), Kisvárda, 2512 néző, v.: Bognár. Gólszerzők: Cukalasz (23.), Melnyik (76.), illetve Molnár G. (82.), Egerszegi (89.).