Emitt gólzápor, amott kapusbravúr

Az első félidőben elszórtan felhangzó kritika szünet után villámgyorsan önfeledt ünneplésbe csapott át a Groupama Arénában, ami nem is csoda, hiszen a Ferencváros második félidei parádéjával már-már kieső helyre taszította a Puskás Akadémia csapatát. Ha már parádé, az egyre acélosabb Újpestről se feledkezzünk meg, Novothny Somáék 5-0-ra legyalulták a Diósgyőrt, felléptek a dobogóra. Az utóbbi tíz fordulóban 5-5 győzelem és döntetlen a lilák irigylésre méltó mérlege.

Ch. Gáll András
2019. 02. 25. 7:09
Nyikolaj Szignyevics gólt szerzett, az őt üldöző Hegedűs János súlyos sérülést szenvedett Fotó: Mirkó István

A Fradi B középnek nem a türelem a legjellemzőbb erénye. Igaz, szombaton csak 6771 fizető néző volt a Groupama Arénában, de így is jól hallható volt az első félidő vége felé a rosszalló kórus. Pedig nem volt igazuk a fanatikusoknak, hajtott a csapat, meg is szerezte volna a vezetést szünet előtt, de Farkas játékvezető érvénytelenítette a szabályos gólt. Aztán alig kezdődött el a második félidő, Farkas „egalizált”. Befújt egy nem létező tizenegyest, amit Gorriarán értékesített, és ezzel mintha kihúzták volna a dugót a vendégek lufijából. Látványosan leeresztett a Puskás Akadémia, persze ebben nyilván az is szerepet játszott, hogy daliás centerhalfjuk, Hegedűs János súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, szerencsére tegnap már kiengedték a kórházból.

Nem áll jól Radoki Jánosék szénája: hárman kullognak a már biztos kieső Haladás előtt azonos pontszámmal, a másik kettő a Kisvárda és az Újpesten hatalmas zakóba belefutó Diósgyőr. Apropó, Radoki. A magyar nyelvvel kissé hadilábon álló szakembert megdicsértem a sajtótájékoztatón, amiért nyolc magyar futballistát állított a kezdő tizenegybe – a Fradi ennek éppen az inverze volt nyolc légiósával –, sőt a becserélt Kiss Tamással együtt három tizennyolc éves legény próbált ellenállni a hazai rohamoknak, kevés sikerrel. Azt viszont a Németországban szocializálódott edző szemére vetettem, hogy egy félidőn át olykor a jó ízlés határait is túllépve húzta az időt csapata.

– Erre biztos, hogy nem adtam utasítást, de megértem őket. Akkora iramot diktált a Fradi, hogy fiatal játékosaimnak szükségük volt minden szusszanásnyi időre. Be kell ismernem, a négygólos vereség még kevés is…

Nyilván arra gondolt, hízelgő a gólkülönbség a csapatára nézve, nem pedig arra, hogy még több gólt szeretett volna kapni az amúgy a második félidőben szédületesen futballozó FTC-től.

Gróf Dávid, a Honvéd kapusa csak egyet kapott, azt is tizenegyesből, egyet pedig megfogott, és ezzel döntő szerepet vállalt az MTK felett aratott 2-1-es győzelemben. Gróf bemutatkozása már régen esedékes lenne a címeres mezben, büntetőfogó mérlege káprázatos. – Amióta hazajöttem Németországból, az NB I-ben 13 tizenegyesből hetet kivédtem, ez 50 százalékosnál jobb mérleg – mondta lapunknak a szőke óriás. – Ugrai Rolandnak két tizenegyesét hárítottam, Holman Dávidnak, Arabulinak, Huszti Szabolcsnak, Mészáros Karolnak és most Bognár Pistának egyet-egyet. Van egy trükköm, édesapámtól tanultam, de amíg védek, nem árulom el. Ha befejeztem, talán.

Labdarúgó NB I, 23. forduló:

Paks–Debrecen 2-1 (0-0), Paks, 650 néző, v.: Pintér. Gólok: Nagy S. (64., öngól), Hahn (68., 11-esből), ill. Varga K. (54.)

Újpest–Diósgyőr 5-0 (1-0), Szusza Ferenc Stadion, 2767 néző, v.: Vad II. Gólok: Onovo (5.), Nagy (48.), Burekovic (70)., Novothny (86)., Zsótér (90.)

Mol Vidi FC–Haladás 1-0 (0-0), Mol Aréna Sóstó, 2048 néző, v.: Karakó. Gól: Kovács I. (78.)

Mezőkövesd–Kisvárda 2-2 (1-2), Mezőkövesd, 1400 néző, v.: Solymosi. Gólok: Cseri (23., 11-esből), Cukalasz (64., öngól), illetve Cukalasz (9.), Kravcsenko (14.)

Ferencváros–Puskás Akadémia 4-0 (0-0), Groupama Aréna, 6771 néző, v.: Farkas. Gólok: Gorriarán (47., 11-esből), Petrjak (49.), Tokmac (58.), Szignyevics (92.)

Honvéd–MTK 2-1 (1-0), Gyirmót, 500 néző, v.: Bogár. Gólok: Holender (44., 11-esből), Ben-Hatira (58.), illetve Torghelle (51., 11-esből)