Észveszejtő rangadót nyert meg Rómában az AC Milan

Az Inter elleni bukta után összekapta magát az AC Milan: Stefano Pioli együttese 2-1-re győzött az AS Roma otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság huszonnegyedik fordulójában.

2021. 02. 28. 22:55
Roma, Milan
epa09043594 Milan's Ante Rebic (2-L) celebrates with his teammates after scoring the 2-1 lead during the Italian Serie A soccer match between AS Roma and AC Milan at the Olimpico stadium in Rome, Italy, 28 February 2021. Fotó: EPA/GIUSEPPE LAMI

Vereségei nyomán hatalmas étvággyal érkezett meg Rómába az AC Milan, legalábbis erről árulkodott a Farkasok elleni rangadó első nyolc perce. Ibráék hatalmas tűzijátékot rendeztek a házigazda kapuja előtt: két lesgól és egy ziccer volt a termés. Az első félidő további részében a piros-feketék eltalálták a kapufát is, és a hazaiak is eljutottak egy érvénytelenített találatig, mégis úgy tűnt, hogy a helyzetek tömkelege ellenére 0-0-val zárul a játékrész. Végül Federico Facio szabálytalanságára volt szükség, hogy ez megváltozzon, ugyanis az olasz megtaposta Davide Calabriát, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. Franck Kessié élt a lehetőséggel, és a bal alsóba helyezte a labdát. (0-1)

Rebić győztes találatát ünneplik a társak
Fotó: EPA/GIUSEPPE LAMI

Theo Hernández a második félidő kezdetén megduplázhatta volna a piros-feketék előnyét, azonban nem találta el a kaput. Egy perccel később ez különösen fájhatott neki, hiszen a másik oldalon Jordan Veretout pontosabbnak bizonyult nála, és egy remek lövéssel kiegyenlített. (1-1) De nem sokáig búslakodtak a vendégek, az 59. percben Alexis Saelemaekers indítását követően Ante Rebić a jobb alsó sarokba bombázta a játékszert, és újra a Milan javára fordította a mérkőzést. (1-2) S bár a folytatásban sem lassítottak a tempón a csapatok, az eredmény nem változott.

Sikerével a tabellán második Milan kissé fellélegezhet, ugyanis a harmadik helyezett Juventus szombaton csupán döntetlent ért el a Verona otthonában, így hat pontra nőtt a különbség a két együttes között. A Roma visszacsúszott az ötödik helyre, miután eddigi üldözője, az Atalanta a Sampdoria vendégeként 2-0-ra diadalmaskodott.

AS Roma–AC Milan 1-2 (0-1)

Gólszerző: Veretout (50.) ill. Kessie (43. – tizenegyesből), Rebić (58.)