Federer, Nadal: tovább!

Fucsovics Márton a selejtezőből felkerült osztrák Dennis Novak ellen mutatkozott be a wimbledoni teniszbajnokság férfiversenyében és négyjátszmás sikerével először jutott túl az első körön.

Ch. Gáll András
2019. 07. 03. 10:36
FEDERER, Roger
A lassan 38 éves svájcin nem fog az idő Fotó: MTI/AP/Ben Curtis

A nyolcszoros bajnok négyszettes mérkőzésen biztosította helyét a wimbledoni teniszbajnokság férfiversenyének második fordulójában. A húszszoros Grand Slam-tornagyőztes svájci világsztár az első szettet nagy meglepetésre elveszítette első fordulós ellenfele, a dél-afrikai Lloyd Harris (86. a világranglistán) ellen, ezt követően viszont 1 óra 20 perc alatt fordított, és régi önmagát idéző játékkal bejutott a 64 közé. Ugyanez nem sikerült az idei Roland Garros-döntős osztrák Dominic Thiemnek, aki az amerikai Sam Querrey-től kapott ki négy játszmában.

Hiába, a fű nem salak…

Mindez nem látszott a salakspecia­lista Rafa Nadal teljesítményén, mert a mallorcai balkezes összesen hét játékot engedélyezett a japán Szugitának.

A nők versenyében kiesett a két évvel ezelőtt bajnok spanyol Garbine Muguruza, aki első fordulós összecsapásán a brazil Beatriz Haddad Maiától kapott ki két szettben.

A lassan 38 éves svájcin nem fog az idő
Fotó: MTI/AP/Ben Curtis

a selejtezőből felkerült osztrák Dennis Novak ellen mutatkozott be. Ha azt mondjuk, hogy hullámzó meccs volt, akkor semmit nem mondtunk. Az első szettet 33 perc alatt 6-3-ra megnyerte a világranglista 103. helyén tanyázó osztrák a ritmust nem találó magyar éljátékossal szemben. „Fucso” 36 perc alatt egyenlített, 6:4-re hozta a másodikat, majd a harmadikban 5:2-re megugrott, úgy tűnt, zsebben a szett. Igen ám, csakhogy a 25 éves Novak négy játékot csinált zsinórban, és 6:5-re átvette a vezetést! Szerencsére Fucsovics nem adta fel, kiegyenlített, majd a játszmarövidítést már magabiztosan behúzta 7:2-re, és ezzel 7:6-ra megnyerte a harmadikat, majd egy 6:2-es negyedik szettel jutott tovább a második fordulóba.

A magyar éljátékos a második körben a 12. kiemelt Fabio Fogninivel találkozik.

Férfiak: Fucsovics Márton–Dennis Novak (osztrák) 3:6, 6:4, 7:6 (7–2), 6:2, Federer (svájci, 2.)–Harris (dél-afrikai) 3:6, 6:1, 6:2, 6:2, Nadal (3.)–Szugita (japán) 6:3, 6:1, 6:3, Querrey (amerikai)–Thiem (osztrák, 5.) 6:7 (4-7), 7:6 (7-1), 6:3, 6:0, Nisikori (japán, 8.)–Monteiro (brazil) 6:4, 7:6 (7-3), 6:4, Berrettini (olasz, 17.)–Bedene (szlovén) 3:6, 6:3, 6:2, 7:6 (7-3); nők: Barty (ausztrál, 1.)–Cseng (kínai) 6:4, 6:2, Kerber (német, 5.)–Maria (német) 6:4, 6:3, Kvitova (cseh, 6.)–Dzsabúr (tunéziai) 6:4, 6:2, Stephens (amerikai, 9.)–Bacsinszky (svájci) 6:2, 6:4, S. Williams (amerikai, 11.)–Gatto-Monticone (olasz) 6:2, 7:5, Konta (brit, 19.)–Bogdan (román) 7:5, 6:2.