Felszabadultan játszott a Liverpool, hármat vágott a rangadón

Ötmeccses nyeretlenségi és 482 perces góltalansági sorozatot szakított meg az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság huszadik fordulójában a Liverpool, amely 3-1-re győzött a Tottenham vendégeként.

2021. 01. 28. 23:12
Liverpool, Tottenham, Premier League
epa08971998 Liverpool's Trent Alexander-Arnold celebrates with teammates after scoring the 0-2 goal during the English Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Liverpool FC in London, Britain, 28 January 2021. EPA/Catherine Ivill / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Fotó: EPA/Catherine Ivill

Rangadóhoz méltó módon indult a Premier League huszadik fordulójának a Tottenham és a Liverpool közötti zárómérkőzése: a 3. perc végére már 1-1 lehetett volna az állás, ha nem hagyja ki százszázalékos helyzetét, illetve a másik oldalon les miatt nem érvényteleníti Martin Atkinson játékvezető Szon Hung Min találatát. De így lett, és bár jó iramban zajlott a játék, helyzetből nem volt sok, s végül az első félidő hosszabbításáig kellett várni a vezető gólra. Mané ezúttal az előkészítésben jeleskedett, balról Roberto Firmino elé passzolta a labdát, akinek egy méterről már sok dolga nem akadt. 482 (!) perces liverpooli gólcsendet tört meg ezzel a brazil támadó, hatalmas terhet levéve Jürgen Klopp vezetőedző válláról.

Nem kellett sokat várnia a német mesternek tanítványai második góljára sem: a 47. percben Mané próbálkozását Hugo Lloris még hárítani tudta, de ismétlésével szemben már tehetetlen volt.

Ahogy két perccel később a másik oldalon is, akinek a kapuját Pierre-Emile Höjbjerg egy távoli bombával vette be.

Mané az első két liverpooli találatból is kivette a részét, végül a 65. percben a maga gólját is meglőtte. Alexander-Arnold beadásánál Joe Rodon nem tudta kivágni a szenegáli elől a labdát, és a szélső azt a kapuba vágva lezárta a mérkőzést.

A címvédő Liverpool öt nyeretlen találkozót követően talált vissza a siker útjára, de a három pont csak arra volt elég, hogy feljöjjön a negyedik helyre. A Tottenham a bajnokságban zsinórban hatodszor kapott ki a Vörösöktől, s ezzel maradt a hatodik a tabellán.

Tottenham–Liverpool 1-3 (0-1)

Gólszerzők: Höjbjerg (49.), ill. Firmino (45+4.), Alexander-Arnold (47.), Mané (65.)