Guardiola kiborult, elképesztő jelenetet rendezett a pálya szélén

Előnyben volt, de végül nem tudott győzni a Chelsea és a Manchester City sem az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság tizenharmadik fordulójának keddi játéknapján. Előbbi 2-1-re kapott ki a Wolverhampton otthonában, utóbbi hazai pályán csak 1-1-es döntetlent ért el a West Bromwich ellen.

2020. 12. 15. 23:31
Manchester City, Premier League, Pep Guardiola
Soccer Football - Premier League - Manchester City v West Bromwich Albion - Etihad Stadium, Manchester, Britain - December 15, 2020 Manchester City manager Pep Guardiola reacts as West Bromwich Albion manager Slaven Bilic looks on Pool via REUTERS/Martin Rickett EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications. Please contact your account representative for further details. - UP1EGCF1OSN17 Fotó: REUTERS/Martin Rickett

Nagy kedvvel támadott a Chelsea az első játékrészben, de gólig nem jutott, hiszen a londoniak legnagyobb helyzetét Kurt Zouma a kapufára fejelte. A szünetet követően viszont nyomban betaláltak a vendégek, szerencséje és Rui Patricio hibája kellett a vezető találathoz. Csakhogy a Wolverhampton sem adta fel a küzdelmet, Daniel Podence gyönyörű egyéni akciója után a 66. percben kiegyenlített, majd az utolsó utáni pillanatban Pedro Neto egy kontratámadást követően a hazaiak javára fordította a mérkőzést. Így ahelyett, hogy a Chelsea pontszámban beérte volna a tabellán éllovas Tottenham, Liverpool duót, zsinórban második vereségét szenvedte el a bajnokságban. A Wolverhampton fordított utat járt be: két vereség után tudott újra győzni.

Premier League, 13. forduló:

Wolverhampton–Chelsea 2-1 (0-0)

Gólszerzők: Podence (66.), Neto (90+5.), ill. Giroud (49.)

ELŐNYBEN VOLT, DE PONTOKAT VESZÍTETT A CITY

A rossz szezonkezdetet követően az utóbbi időben kezdte magát összeszedni a Manchester City. Kedd este folytathatta volna a felzárkózást a listavezetők mögé, ehhez minden adott volt, hiszen az újonc West Bromwich Albiont kellett hozzá legyőznie az Etihadben. De hiába szerezte meg a vezetést, és támadta végig a mérkőzést a házigazda (77-23 százalék volt a labdatartás, 26-5 a lövések aránya), a vendégek még a szünet előtt ki tudtak egyenlíteni, s Sam Johnstone fantasztikus védéseinek köszönhetően nem kaptak újabb gólt. Bravúros döntetlennel távozott Manchesterből a West Brom, amely 2011 után tudott újra pontot szerezni a City ellen.

Az eseményeket nem bírta cérnával a hazaiak vezetőedzője, Pep Guardiola sem, aki magából kikelve magyarázott és mutogatott a negyedik játékvezetőnek.

Manchester City–West Bromwich Albion 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Gündogan (30.) ill. Dias (43. – öngól)