Insigne kicsi, de nagyon tud futballozni

A kupagyőztes Napoli hazai pályán 2-1-re legyőzte, és ezzel pontszámban utolérte az AS Romát.

Ch. Gáll András
Forrás: MTI2020. 07. 06. 7:08
A kis Insigne, a győztes gól szerzője Forrás: Sscnapoli.it

A kupagyőztes Napoli hazai pályán 2-1-re legyőzte, és ezzel pontszámban utolérte az AS Romát vasárnap késő este az olasz labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában. A nápolyi rangadón végig a házigazdák futballoztak veszélyesebben, a második félidő elején azonban Jose Callejon góljára még tudott válaszolni a fővárosi gárda. A győzelmet Lorenzo Insigne 82. percben lőtt gyönyörű góljával szerezte meg Gennaro Gattuso együttese.

Ezzel mindkét csapat 48 ponttal áll a tabellán, a Roma az ötödik, a Napoli a hatodik helyen.

A kis Insigne, a győztes gól szerzője
Fotó: Sscnapoli.it

Az Atalanta sorozatban nyolcadik győzelmét aratta, de ezúttal ellentmondásos körülmények között. Giovanni Simeone – Diego Simeone, az Atlético edzőjének fia – gyönyörű gólt lőtt, ezzel vezetett volna 1-0-ra a Cagliari, de a VAR nevetséges indokkal érvénytelenítette a gólt. Ezek után a kolumbiai Luis Muriel lőtte a találkozó egyetlen – érvényes – gólját. Így:

Serie A, 30. forduló: Napoli–AS Roma 2-1, korábban: Brescia–Verona 2-0, Cagliari–Atalanta 0-1, Parma–Fiorentina 1-2, Sampdoria–SPAL 3-0, Udinese–Genoa 2-2, Internazionale–Bologna 1-2, szombaton játszották: Lazio–AC Milan 0-3, Sassuolo–Lecce 4-2, Juventus–Torino 4-1.

Az élcsoport: 1. Juventus 75 pont, 2. Lazio 68, 3. Internazionale 64, 4. Atalanta 63, 5. AS Roma 48, 6. SSC Napoli 48, 7. AC Milan 30.