Lemosta a pályáról a Manchester City a Chelsea-t

Esélyt sem adott a vendég Manchester City a Chelsea-nek az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság tizenhetedik fordulójának vasárnapi slágermérkőzésén.

2021. 01. 03. 19:28
Manchester City
London, 2021. január 3. Phil Foden, a Manchester City játékosa (j) ünnepel, miután gólt szerzett a Chelsea ellen az angol elsõ osztályú labdarúgó-bajnokságban játszott 2021. január 3-i mérkõzésen Londonban. Fotó: MTI/EPA/Andy Rain

A koronavírus-járvány adott egy esélyt Chelsea-nek, hogy a Manchester City ellen kilábalhasson a gödörből – az elmúlt öt mérkőzéséből csak egyet nyert meg Frank Lampard gárdája –, de nem tudott élni vele. A betegség miatt öt játékost nélkülöző manchesteriek lerohanták a hazaiakat, tizenhat perc alatt három gólt lőve már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát. A vendégek hatalmas fölényük ellenére (9-18 volt a kapura lövések, 2-6 a kaput eltaláló lövések aránya) több gólt nem szereztek, és úgy tűnt, hogy a Chelsea egyet sem fog, de a hosszabbítás második percében Callum Hudson-Odoi szépíteni tudott.

Győzelmével a Manchester City előrelépett a tabella ötödik helyére, a Chelsea pedig visszaesett a nyolcadikra.

Chelsea–Manchester City 1-3 (0-3)

Gólszerzők: Hudson-Odoi (90+2.), ill. Gündogan (18.), Foden (21.), De Bruyne (35.)