Lemosta a pályáról a Spurst, mégis alig nyert a Liverpool

A Liverpool Roberto Firmino utolsó percben szerzett góljával verte meg az addig éllovas Tottenhamet az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság tizenharmadik fordulójának szerdai játéknapján. A címvédő győzelmével a tabella élére ugrott.

2020. 12. 16. 23:28
Liverpool, Roberto Firmino
Fontos gólt szerzett Roberto Firmino Fotó: EPA/Peter Powell

Labdatartás: 79-21%, kapura lövések száma: 8-1, kaput eltaláló lövések száma: 7-1. Ilyen statisztikákat látva azt gondolhatnánk, hogy egy élcsapat és egy kiesőjelölt találkozott egymással, pedig erről szó sem volt. A Premier League idáig fej-fej mellett haladó két éllovasa, a Liverpool és a Tottenham küzdött meg egymással, de a szerda esti mérkőzés első félidejében az eredményen kívül semmiben sem volt egyenrangú a két csapat.

A vendégek igazi „mourinhós”, védekező felfogásban játszottak, kontratámadásokra berendezkedve, így alig jutottak át a felezővonalon. Eközben a Liverpool jobbik arcát vette elő, buzgón robogott a vezető gól megszerzése felé, amely végül a 26. percben sikerült neki, Mohamed Szalah megpattanó lövése utat talált Hugo Lloris kapujába. Ez volt a szélső tizenegyedik bajnoki gólja az idényben. Ezután is a házigazda próbálkozott a támadásokkal, egészen addig, míg Szon Hung Min egyszer át nem merészkedett a Liverpool térfelére, és ha már ott volt, akkor a leshatárról indulva a kapuig gyalogolt, és tűpontos lövésével kiegyenlített. Az egyiptomihoz hasonlóan Szon is tizenegyedik találatát jegyezte, amivel a góllövőlista élén áll a két játékos.

Fontos gólt szerzett Roberto Firmino
Fotó: EPA/Peter Powell

A második félidőre összekapta magát a Tottenham, szinte azonnal megszerezhette volna a vezetést, de nem tette, és erre később ráfázott. A Liverpool ugyanis nem adta fel, a mérkőzés végéig bőszen hajtott a győztes gólért. Már-már úgy tűnt, hogy hiába, a 90. percben azonban Andy Robertson szöglete után Roberto Firmino fejelte be a mindent eldöntő találatot. A brazil ezzel a Premier League tabellájának élére repítette a Liverpoolt, a Spurs pedig visszacsúszott a második helyre.

Liverpool–Tottenham 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Szalah (26.), Firmino (90.) ill. Szon Hung Min (33.)