Tovább robog, már a nyolc között jár Fucsovics Rotterdamban

Fucsovics Márton bejutott a negyeddöntőbe az 1,12 millió euró (403,5 millió forint) összdíjazású rotterdami kemény pályás férfi tenisztornán.

2021. 03. 05. 8:35

a rotterdami ATP-tenisztorna nyolcaddöntőjében a spanyol Alejandro Davidovich Fokinát (51.) győzte le két szettben.

Az első játszma hullámzóan alakult, a magyar teniszező kétszer, ellenfele háromszor veszítette el adogatójátékát, majd ötven percet követően Fucsovics került előnybe (6:3). Mivel a második felvonásban is három alkalommal nyerte el Davidovich Fokina szervajátékát, és mindkét szettben az ő sikerével zárultak a hosszú játékok, végül 1 óra 33 perc alatt magabiztosan győzött (6:2).

Fucsovics ellenfele a negyeddöntőben a világranglistán 56. helyezett amerikai Tommy Paul lesz.

Fucsovics Márton már a legjobb nyolc között jár a rotterdami ATP-versenyen
Fotó: MTI/AP/Hamish Blair

A magasabban rangsorolt versenyzők továbbjutottak, a hazai pályán versenyző David Goffin búcsúja meglepetés. A korábbi top 10-es belga két, rövidítésben elbukott szettben kapott ki a francia Jeremy Chardytól.

ATP 500-as verseny, Rotterdam, nyolcaddöntő, eredmények: Fucsovics–Davidovich Fokina (spanyol) 6:3, 6:2, Cicipasz (görög, 2.)–Hurkacz (lengyel) 6:4, 4:6, 7:5, Coric (horvát)–Lajovic (szerb) 6:3, 6:2, Chardy (francia)–Goffin (belga, 6.) 7:6 (7-3), 7:6 (7-5), Paul (amerikai)–Bublik (kazah) 6:7 (5-7), 6:3, 6:1