Újabb pofonba szaladt bele a Fradi

Rosszul kezdődött az FTC erdélyi túrája a magyar bázisú jégkorong-bajnokságban, az Erste-ligában. A címvédő az első meccsén fájó pofonba szaladt bele, 6-4-re kikapott Csíkszeredában, és a Brassó, illetve a Csíkszereda mögött már csak a harmadik.

2021. 02. 17. 19:44
Nagy Kristóf nem tudja pótolni Arany Gergelyt az FTC kapujában Fotó:

A Dunaújvárost sújtó újabb tömeges megfertőződés miatt az FTC útban Erdélybe esett vissza a harmadik helyre... Az Acélbikák a Brassó és a Gyergyó elleni 1-1, valamint a Csíkszeredával szembeni két mérkőzésüket nem tudják lejátszani, az ellenfelek 5-0-s gólkülönbség mellett megkapták a három pontokat. A liga azért hozott ilyen szigorú döntést, mert a bajnokság alapszakaszát február 26-ig be kell fejezni, a meccsek pótlására már nincs lehetőség.

Az ajándékba kapott három ponttal a Csíkszereda is megelőzte a Fradit két ponttal, a Brassó pedig nyolccal is elhúzott tőle. A zöld-fehéreknek tegnap lehetőségük volt arra, hogy erdélyi túrájuk első, csíkszeredai találkozóján legalább a helyi Sport Clubot visszaelőzzék, ehelyett 6-4-es vereségbe futottak bele. A Csíkszereda a 34. percben már 5-0-ra vezetett, az FTC azután kozmetikázta az eredményt. A vendégek mentségére szolgál, hogy válogatott kapusuk, Arany Gergely továbbra sem védhet, aki a jelek szerint – ez zsinórban a Fradi harmadik veresége – nem tud pótolni Fodor Szabolcs együttese.

– Kívülről is látszott, hogy házigazdák meccsrutinban voltak négy komoly találkozóval, miközben mi másfél héttel ezelőtt játszottunk utoljára. Azt gondolom, nem játszottunk rosszul. Az első két harmadban a Csíkszereda kihasználta a helyzeteit, mi pedig nem találtunk be, szerintem ez jelentette a különbséget. A speciális játékunkra kell jobban odafigyelnünk, az utolsó harmadban látottakra pedig bőven építkezhetünk. Helyzetekben egy szinten voltunk, de gólra játsszák a meccseket – értékelte a találkozót Fodor Szabolcs, amiből kiolvasható, nem tragédiaként éli meg az újabb vereséget.

A két csapat csütörtökön ismét összecsap, utána a Fradi Gyergyóban lép pályára, majd Brassóban zárja az alapszakaszt.