Az OSC nyerte a „Vargák csatáját”, így átugrotta a Fradit

Bravúros győzelemmel zárta a férfivízilabda ob I alapszakaszát az OSC, amely hazai medencében 9-7-re múlta felül a címvédő Ferencváros együttesét. Varga Dániel tanítványai az idényben két alkalommal is megverték Varga Zsolt csapatát, és sikerükkel a tabellán is megelőzték a riválist.

2021. 05. 02. 15:23

Az már szombaton eldőlt, hogy a – KSI elleni nyolcgólos sikerével – a Szolnok nyeri az alapszakaszt. Az országos bajnokság zárómeccse viszont még sok izgalmat ígért, hiszen a Dózsa fő üldözői, a második helyezett Ferencváros és a harmadik OSC volt a két küzdő fél, és mint azt a zöld-fehérek klasszisa, a Magyar Nemzetnek elmondta, igazi élet-halál mérkőzés várt rájuk.

Ennek megfelelően az alakulatok nem csaptak bele azonnal a lecsóba, óvatos játékot hozott az első negyed. Egyik együttes védekezésére sem lehetett panasz, azonban a támadásoknál pontatlanok voltak a játékosok, így mindössze 1-1 gól született. A folytatás a Fradi kedve szerint alakult, a nagyszünetben már 5-3-re vezetett.

A második félidőben viszont egyre pontatlanabbul játszottak a vendégek, nem találták a kaput, és a harmadik és negyedik negyedben is két góllal Varga Dániel együttese bizonyult jobbnak, az OSC végül 9-7 arányban a címvédő fölé kerekedett. Az újbudaiak egyetlen csapatként kétszer is legyőzték a zöld-fehéreket, és sikerükkel átugorták a tabellán a ferencvárosiakat, a második helyen zárták az alapszakaszt. A Fradinak pedig a harmadik hellyel kell megelégednie.

Szerdán a rájátszás elődöntőjében lesz lehetősége az FTC-nek a visszavágásra, de nehéz helyzetből indul, hiszen az OSC hazai pályán, 6-0-s előnyből vág neki a párharcnak, egy döntetlen is elég neki a fináléba jutáshoz.

A rájátszásban az alapszakasz első négy helyezettje vesz részt, a már említett duón kívül az első helyezett Szolnok a negyedik BVSC érdekelt. Ők egymással küzdenek meg a döntőbe kerülésért.