„Legyetek óvatosak azzal, hogy mit kívántok, mert könnyen valóra válhat” – figyelmeztette követőit Elon Musk a Twitter, Tesla és SpaceX tulajdonosa. A milliárdos tegnap egy szavazást tett közzé a mikroblogoldalán, amelyben azt kérdezte, hogy le kellene-e mondania a Twitter irányításáról. Musk hozzáteszi, hogy a szavazásnak megfelelően fog cselekedni.
A voksolás lezárultát követően az eredmények szerint le kell majd mondani a Twitter éléről, ugyanis a válaszadók 57,5 százaléka ezt kérte tőle. A szavazáson bárki részt vehetett, amelyre összesen 17,5 millió válasz érkezett.
Azok, akik hatalmat akarnak, a legkevésbé sem érdemlik azt meg
– írta egy friss bejegyzésében Elos Musk arra utalva, hogy ő maga nem ragaszkodik a hatalomhoz.
A cégeinél dolgozók többé-kevésbé hasonlóan vélekednek erről, és becsülik, hogy Musk nem szól bele minden apró munkafolyamatba, és tudja a saját feladatának a lényegét és korlátait is. Ugyanakkor a milliárdos híresen nagy „hajcsár” hírében áll, és megköveteli a dolgozóitól, hogy szinte minden idejüket a munkájukkal töltsék, mint ahogy azt ő is teszi.
Nem véletlenül tehette ki a Twitterre a mostani szavazást sem. Amióta 44 milliárd dollárért megvásárolta a közösségimédia-platformot, a legtöbb idejét ez emészti fel, miközben hétről-hétre botrányok követték egymást, például a Twitter-iratok, vagy éppen az az új irányelv, amely más közösségi platformok linkjeinek a megosztását tiltaná. A javaslatot heves tiltakozással fogadták a felhasználók, köztük a Muskot támogató csoportok is. Ezért Musk egy későbbi bejegyzésben pontosította a szabályozást,
eszerint a tiltás csak azokra a fiókokra vonatkozik, amelyeknek egyedüli célja rivális közösségi platformok népszerűsítése.
A Twitter-felhasználók éles kritikával illeték az új szabályozást, mert Musk korábban már megígérte, hogy csak a felhasználókkal történt előzetes konzultáció után fog nagyobb szabályváltoztatásokat végrehajtani.
A mikroblogoldal irányváltása, a nyolc dolláros prémium előfizetés, Donald Trump korábbi amerikai elnök és mások visszaengedése a felületre, a szólásszabadságra helyezett nagyobb hangsúly miatt pedig hirdetők fordultak el az oldaltól, amely nem segítette a Twitter jövedelmezőbbé válását.
További indok lehet, hogy Musknak az elmúlt hetekben túl sok idejét emészti fel a közösségi oldal irányítása, és ezért kevesebb ideje jutott a Tesla autógyártó és a SpaceX űrkutatási vállalatára, noha ezek jóval több profitot eredményeztek, mint a Twitter.
– Senki sem akarja ezt a munkát, ami a Twitter életben tartásával jár, és nincs kijelölt utód – írta a milliárdos üzletember az egyik felhasználó bejegyzésére, hogy van-e már új jelölt a vezérigazgatói posztra.
Nem ez az első alkalom, hogy Elon Musk a követőire bízza egy-egy fontos kérdés megvitatását. Így tett például legutóbb Donald Trump Twitter-fiókjának vagy a kitiltott újságírók oldalának a visszaállításakor is. A mikroblog tulajdonosa eddig mindig betartotta az ígéretét, és a voksolás eredménye szerint cselekedett.