Jogellenes terveket sző a köztévé?

2004. 06. 21. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Műholdon sugárzott hír-, sport- és gyerekcsatornákkal bővítené kínálatát a Magyar Televízió – derül ki abból a dokumentumból, amelyben Ágoston György, az MTV műszaki igazgatója az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) állásfoglalását kérte az új adások beindításával kapcsolatban. Szerinte a fejlesztések miatt csak bejelentési kötelezettségük van az ORTT-hez. Szakértők ugyanakkor rámutattak: a három tematikus program beindításával új csatornákat hozna létre az MTV, ez pedig ellentétes a médiatörvény rendelkezésével, mely szerint a közszolgálati televízió két csatornát üzemeltet. Hozzátették: az elképzelésekhez a kétharmados többséggel elfogadott médiatörvényt kellene módosítani, mivel csak olyan műsorszolgáltató indíthat bejelentés alapján műholdas sugárzást, amely működését kizárólag szatelites vagy kábeles elosztórendszerrel végzi, míg az MTV felszíni sugárzással üzemel.
Az ORTT még nem döntött az állásfoglalásról – közölte Vékony Éva, a médiahatóság sajtófőnöke. Rudi Zoltán, a köztévé elnöke elmondta: terveiket nem tiltja szó szerint a médiatörvény, ugyanakkor nem szeretne jogszabályba ütköző tevékenységet folytatni. – Azt várom: szakmai csoportok vizsgálják a felvetésemet, de tudomásul veszek bármilyen ORTT-állásfoglalást – tette hozzá az MTV elnöke.




Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.