Lazább arculatot kap Medgyessy Péter?

Egyes szocialista politikusok arra gyanakszanak, hogy új, dinamikusabb kommunikációs stratégia részei lehetnek Medgyessy Péter miniszterelnök utóbbi időben botrányt keltő megnyilatkozásai.

Munkatársunktól
2004. 06. 28. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kétéves kormányzása során ugyanis a baloldali-liberális értelmiség szerint is egy inkompetens, döntésképtelen személyiség arcéle rajzolódott ki. Ismert: Medgyessy Péter tervezett mallorcai vakációjával kapcsolatban mondta azt az MSZP választmányának zárt ülésén, hogy „megérdemlem, nem szégyellem, b…tok meg!” A kampány alatt Sopronban az ellene tüntetőknek intett be egy obszcén mozdulattal.
A kommunikáció egyébként szinte hivatalba lépése óta az egyik legfőbb problémája a kormánynak. Tavaly nyáron például több bejelentett kormányzati döntésről derült ki, puszta kommunikációs hiba volt. Gál J. Zoltán kormányszóvivő szerint a stratégia „a régi, megerősítve”. Szijjártó Péter fideszes országgyűlési képviselőnek viszont az a véleménye: egy miniszterelnök sem szűk körben, sem nagy nyilvánosság előtt nem követhet el olyasmit, ami az MSZP választmányán vagy Sopronban történt.

Részletek a 3. oldalon

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.