MVSZ: összegyűlt kétszázezer aláírás

Szakács Árpád
2004. 06. 28. 20:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Összegyűlt a szükséges kétszázezer aláírás ügydöntő népszavazás kiírásához a határon túli magyarok kettős állampolgársága ügyében – tájékoztatta tegnap lapunkat Patrubány Miklós, a kezdeményezést elindító Magyarok Világszövetségének (MVSZ) elnöke. A szervezet az aláírásgyűjtési akció záró nagygyűlését tegnap tartotta Szegeden. Patrubány elmondta: szombat estig 199 100 szignó érkezett a világszövetség székházába, ugyanakkor az aláírásgyűjtés hét végén folytatódott, és több civil szervezettől azt az értesítést kapták, hogy több ezer további szavazattal rendelkeznek. Az elnök azt is elmondta, hogy a ma esti határidőig bárki aláírhatja a népszavazási ívet.
Ha kétszázezernél kevesebb lesz az érvényes aláírások száma, akkor nincs lehetőség ügydöntő népszavazás kiírására. Ugyanakkor referendumot akkor is lehet tartani, ha azt legalább százezer állampolgár kezdeményezi, de ennek eredménye nem kötelező az Országgyűlésre, mivel az véleménynyilvánító népszavazásnak minősül. A kezdeményezők arról kérdeznék az embereket: kedvezményes honosítással kaphassanak-e magyar állampolgárságot azok, akik magyar nemzetiségüket magyarigazolványnyal, vagy a megalkotandó törvényben meghatározott egyéb módon igazolják.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.