Nem találtak gyanús nyomokat tegnap délutánig Sart-Custinne-ben, a pedofil gyilkos, Michel Fourniret egykori birtokán – tájékoztatta a La Derniere Heure című lapot Thierry Wouters, a belga szövetségi rendőrség áldozatazonosítási szolgálatának vezetője. Hozzáfűzte: ezúttal pontosan megadott helyeken kutatnak.
Mint arról beszámoltunk, Fourniret kilenc gyilkosságot ismert be eddig. Saját bevallása szerint évente kétszer vadászott szűz lányokra, becserkészésükben felesége, Monique Olivier is közreműködött. A belga nyomozók tavaly júniusban, egy sikertelen emberrablási kísérlet után tartóztatták le a Belgiumban élő francia erdészt. A férfi egy éven át hallgatott. Néhány hete azonban a felesége ellene vallott, s ennek hatására Fourniret nyelve is megoldódott. Vallomása után a rendőrség átkutatta a sart-custinne-i birtokot, de akkor kis területen és igen felszínesen, csupán egy méter mélységig ástak le – ismerte be Thierry Wouters, aki hangsúlyozta: ezúttal három méter mélységig átforgatják a földet.
Olivier azt állítja, hogy 1993-ban férje végzett egy tizenhat éves lánnyal is, akit Brüsszel környékéről azzal csaltak magukhoz, hogy néhány hónapig az ő gyermekükre felügyelhet. A lány kilétét a rendőrség többszörös felhívása ellenére sem sikerült a megállapítani. Fourniret mindmáig tagadja, hogy a gyermekfelügyelőt is megölte volna.
A pár a kilenvenes évek elején költözött a francia határ melletti, 130 lelkes településre. Szomszédjuk szerint igen sok átépítést végeztek a ház körül, tegnap a rendőrök lecsapolták az általuk kialakított kerti tavat is. A kutatást a nyomozók roppant diszkréten végezték, és azt sem árulták el, hogy pontosan mit is keresnek. Fourniret másik birtokán, a francia Ardennekben lévő Satou-kastélyban nemrégiben kiásták a 22 éves francia diáklány Jeanne-Marie Desramault és a 13 évesen eltűnt belga Elisabeth Brichet maradványait.
Toto Wolff nagy bejelentést tett, a Mercedesnél mindenki erre várt
