Indokolatlanok az elbocsátások

Tábori Gabriella
2004. 07. 19. 19:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem tartja indokoltnak a közszférában tervezett további elbocsátásokat az MDF Lakitelek munkacsoportja. Balsai István, a munkacsoport tagja, az Országgyűlés foglalkoztatási bizottságának elnöke szerint ugyanis Magyarország EU-csatlakozása többletfeladatokat ró a közigazgatás és a közszféra dolgozóira, s ez a mostaninál magasabb közalkalmazotti létszámot igényelne. Azonnali választ várnak a kormánytól a közszféra további leépítésének várható mértékéről, az elbocsátandók számáról és köréről. – A Lakitelek munkacsoport tiltakozik az államszervezet folytatódó leépítése ellen, amelyet a kormánypártok a karcsú és hatékony államszervezet szlogenje mögé bújva valósítanak meg. Balsai megjegyezte: a kabinet a tavalyi leépítések következményeit sem tárta a nyilvánosság elé, amelynek oka vélhetően az, hogy az intézkedések nem hoztak számottevő megtakarítást az államháztartásnak.
Balsai kitért arra is: azonnali választ várnak arra, hogy a közszféra átalakítási tervének elkészítésével megbízott új kormánybiztost, Sárközy Tamást milyen jogi norma hatalmazza fel az úgynevezett független szervek, az MNB, az ügyészség, a KSH, a PSZÁF jogállásának vizsgálatára. Mint az MDF-es politikus fogalmazott, bíznak abban, hogy az új kormánybiztos első intézkedéseivel a zavaros jogállású kormánymegbízottak és „kváziállamtitkárok” számát csökkenti majd, és karcsúsítási tevékenysége kiterjed az elmúlt két évben mesterségesen felduzzasztott felső vezetői körre is az államigazgatásban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.