Kaotikus viszonyok Kaotikus viszonyok

Munkatársunktól
2004. 07. 23. 17:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elképzelhető, hogy a pénzügyi tárca támogatni fogja az SZDSZ egyszerűsített személyi jövedelemadóra (esza) vonatkozó javaslatát, amíg az nem érinti kedvezőtlenül az átlagos jövedelmű adófizetőket – jelentette ki Draskovics Tibor a köztévé tegnapi hírműsorában. A kisebbik kormánypárt javaslata szerint az adókulcs harmincszázalékos lenne, és az esza választása esetén semmilyen más adókedvezményt nem lehetne igénybe venni.
A pénzügyminiszter a liberálisok javaslatával kapcsolatban elmondta: nem zárható ki, hogy egy ilyen összevont és egyszerűsített megoldást vezessenek be, különösen akkor, ha ez egy választható formája lenne az adózásnak.
Mint ismeretes, az utóbbi hetekben a szocialista párton belül még erős ellenállás mutatkozott a liberálisok egyszerűsített személyi jövedelemadóra vonatkozó javaslatával szemben. Az MSZP érvelése szerint a kisebbik kormánypárt kezdeményezése kizárólag a magasabb jövedelmű adózóknak kedvezne. Az SZDSZ az ellenállást látva azonban már azzal fenyegetőzött, hogy kész akár a koalíciót is felmondani, amennyiben nem valósul meg a legfontosabb választási ígérete, az adók csökkentése.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.