Kokainhegyek Kolumbiában

Hírösszefoglaló
2004. 07. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rekordmennyiségű kokaint foglaltak le a kolumbiai hatóságok a múlt héten – derült ki szombaton. A különféle hírügynökségek egymásnak ellentmondó mennyiségekről számoltak be, ezek alapján a lefoglalt kábítószer menynyisége 8–13,5 tonnára tehető. A dél-amerikai ország több pontján összegyűjtött kokain értéke az amerikai piacon a mennyiségtől függően 160, illetve 270 millió dollár lehet. A rendőrök az akciósorozatban két embert vettek őrizetbe. Kolumbia a világ legnagyobb kokain-előállítója, az eldugott laboratóriumokban évente 800 tonna készül a fehér porból.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.