Egyelőre öt elnökjelölt

Török László
2004. 08. 25. 20:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Zökkenőmentessé kell tenni az MSZP-n belüli nemzedékváltást, illetve morális megújulásra van szükség a pártban – Szili Katalin házelnök többek között így indokolta döntését, hogy ringbe száll a párt elnöki posztjáért. Nem lehet tétlenül szemlélni az ország területén kialakuló nyomorúságot – érvelt a változás szükségessége mellett. Szili „tipikus baloldali politikusként” a párt egysége és ereje érdekében kíván az MSZP élére állni. A Lendvai Ildikó vezette jelölőbizottság 30-áig fogadja el a jelöléseket. Pillanatnyilag úgy látszik, hogy Szili mellett Hiller István kultusz-, Lamperth Mónika belügyminiszter, Toller László pécsi polgármester és Szekeres Imre államtitkár is megméreti magát az MSZP október 15-i kongresszusán. Gyurcsány Ferenc sportminiszter szintén leadja programtervezetét, amelynek végén jelezni fogja, hogy nem kíván pártelnök lenni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.