Medián-elemzés az MDF indulásáról

Munkatársunktól
2004. 08. 11. 20:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A választók valamivel több mint a fele szerint a Magyar Demokrata Fórumnak 2006-ban is önállóan kellene megméretnie magát – feltételezi a Magyar Hírlap megbízásából 1200 felnőtt állampolgár megkérdezése alapján készült Medián-elemzés.
A tegnap nyilvánosságra hozott anyagból kiderül, a választóknak csak bő egyharmada van azon a véleményen, hogy az MDF-nek a Fidesszel közösen kellene indulnia a parlamenti választásokon. A közös indulás támogatói a Fidesz-szavazók körében találhatók a legnagyobb számban, de még itt is kisebbségben vannak. Az 1200-as minta elemzői arra következtetnek, az MDF-szavazók kétharmada áll az önálló indulás pártján.
A május és június között készült Medián-felmérések adatai egyébként arra engednek következtetni, hogy az MDF jelenlegi szavazói jobban kedvelik a Fideszt, mint az MSZP-t; 58 százalékuk kizártnak tartja, hogy az MSZP-re szavazzon. Ha tehát a párt nem indulna a választáson, támogatóinak bő egynegyede kivételével feltehetőleg a nagyobbik ellenzéki erőre szavazna. A jelenlegi helyzet szerint – véli a Medián – a két ellenzéki párt az önálló indulással több mandátumot szerezhet a következő parlamentben, mint a közös listával, ha az MDF átlépi a parlamenti küszöböt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.