Egy kis előrelépés. Barta Nóra nem jutott be az esti döntőbe a női műugrók 3 méteres versenyében. A 18 fős délelőtti középdöntőben 491,52 ponttal a 14. lett, a fináléban viszont csak tizenketten vehetnek részt. Sydneyhez képest előbbre lépett, hiszen az előző nyári olimpián 3 méteren a 22. lett.
A címvédő feltámadt. Elsőként a címvédő amerikai válogatott jutott be az olimpiai férfi kosárlabdatorna elődöntőjébe, miután az eddig botladozó NBA-sztárok remek hajrával 102-94-re legyőzték a spanyolokat. Litvánia 95-75-re nyert Kína ellen, míg az Olaszország–Puerto Rico és a Görögország–Argentína mérkőzés lapzártakor még tartott.
A németeké a bronz. Németország végzett az olimpiai női labdarúgótorna harmadik helyén, miután a bronzmérkőzésen 1-0-ra legyőzte Svédországot. Az Egyesült Államok–Brazília döntő lapzárta után fejeződött be.
Kovácsot is kizárták. A súlyemelő Kovács Zoltán a diszkoszvető Fazekas Róbert sorsára jutott, őt is kizárta a NOB doppingvétség miatt. Kovács, aki a 105 kilósok keddi versenyén az első szakítása után sérülés miatt visszalépett, szerda hajnalban az elégséges minta adása nélkül távozott a doppingvizsgálatról.
Csollány nem került be. Csütörtökön kihirdették Athénban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság sportolói bizottságába beválasztott új tagok névsorát. Csollány Szilveszter nem került be a testületbe. A 10 606 akkreditált sportoló közül 5357-en adtak le érvényes szavazatot. A legtöbb voks a namíbiai Frankie Fredericks, a cseh Jan Zelezny és a marokkói Hisam el-Geruzs atlétáknak, valamint az egyiptomi Rania Elwani úszónak jutott. Csollány Szilveszter, a gyűrű sydneyi bajnoka 404 szavazatot kapott.

Ezt nem hisszük el – ilyen vízi lények élnek a borsodi tóban