BBC News
A jamaicaiak az erősítőedzések gyakorlatai között táncolnak, a kínaiak lazítanak, míg a kubaiak szeretnek rhythm and blues zenére mozogni – írta a BBC sportoldala. Emellett az olimpiai falu konditermében állandóan zajlik az élet. Az edzőterem egyik alkalmazottja szerint az oroszok és a kazahsztániak keményen edzenek, az argentinok és brazilok mindenkivel dumálnak, a kubaiak pedig R and B zenét kérnek súlyzózás közben.
si.com
Jelena Iszinbajeva, a női rúdugrás athéni olimpiai címét 4,91 méteres világcsúccsal megszerző orosz atléta sikere után bevallotta, a keddinél sokkal jobb eredményre is képes. Tervei szerint a legendás Szergej Bubka példáját követve csak centiméterenként fogja túlszárnyalni a rekordjait. „Volgográdban edzésen már átjutottam az öt méteren májusban, méghozzá versenyléc fölött. Persze, nem fogok egyből ekkorát ugrani, csak lépésenként haladok előre, ugyanis nem vagyok gazdag lány” – mondta. A tavaly szabad téren és idén fedett pályán is világbajnok orosz sztár taktikája érthető. A nemzetközi Grand Prix-viadalok szervezői ugyanis minden rekordért hatalmas összeget, több tízezer dollárt fizetnek.
Yahoo! Sports
Veronica Campbell bevallotta: amikor a 200 méteres síkfutás számában befordult a kanyarból, már tudta, hogy nyerhet. A jamaicai a világ idei legjobb eredményével, 22,05 mp-cel ért célba. „Remek verseny volt, a kanyart követően éreztem, hogy nem lehet baj” – mondta Campbell. A 22 éves közép-amerikai a címvédő Marion Jones távollétében megelőzte az amerikai Allyson Felixet (22.18 mp) és a 22,30-cal junior világcsúcsot elérő, mindössze 18 éves bahamai Debbie Fergusont.
Athens 2004
Az olimpiai szervezők elégedetten dörzsölik a tenyerüket. Több mint 3,5 millió jegyet adtak el, míg az előzetes terv 3,4 millió volt. A játékokra egyébként összesen 5,4 millió tikettet hoztak forgalomba. A szurkolók leginkább a 12 és a 36 dolláros jegyeket vásárolták, de jócskán vitték a legdrágább, 300 dolláros belépőket is.
A legtöbb jegyet augusztus 25-én adták el, az aznapi tikettek 92 százaléka elkelt. Habár a nézőszám az első napokban meglehetősen alacsony volt, napról napra egyre többen látogatták az athéni versenyeket.

Korábbi polgármester a szombati halálos baleset áldozata