Száguldanak a Mol Rt. részvényei

Munkatársunktól
2004. 08. 25. 17:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Folytatták szárnyalásukat a Mol-részvények a Budapesti Értéktőzsdén. A hét első kereskedési napján – fittyet hányva a kormányválság okozta bizonytalanságra – a háromszázalékos erősödéssel záró olajpapírok a tegnapi kereskedés során újabb rekordot döntve, napközben 9000 forinton cseréltek gazdát. A portfolio.hu szakértői szerint a kitűnő eredményesség egyrészt az évek óta nem tapasztalt kedvező iparági környezetnek tudható be, másrészt a társaság nemzetközi terjeszkedésének és hatékonyságjavító programjának eredményére vezethető vissza. A kedvező iparági környezet alatt elsősorban a történelmi csúcson lévő finomítói marginok értendők. Különösen pozitív a Mol számára, hogy a csoport eszközeinek közel 60 százaléka (Slovnaft-hatás) a feldolgozás-kereskedelem tevékenységéhez kapcsolódnak, amely lényegesen felette van a nemzetközi átlagnak (30-40%), s így az extrém magas finomítói árrésekből átlag felett profitál a vállalat. A másik árfelhajtó hatást gyakorló tényező a gázüzletág várható eladása. A gázüzletágat várhatóan pont azt megelőzően értékesíti a Mol, mielőtt a kellemetlen mértékű gázáremelést jövő év elején feltehetőleg meg kell majd lépni. A Mol megfelelően pozicionált arra – írja a portfolio.hu –, hogy a gázüzletág értékesítésből származó bevételt magasabb megtérülés mellett újra befektesse a feldolgozás-kereskedelem vagy a kitermelés terén.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.