Kirkuk is lángokban

Hírösszefoglaló
2004. 09. 06. 17:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tizenhét halálos és 36 sebesült áldozatot követelt az az öngyilkos merénylet, amelyet az észak-iraki Kirkuk rendőrakadémiája előtt hajtottak végre. Több száz rendőrújonc és járókelő tartózkodott az akadémia épülete előtt, amikor egy ismeretlen tettes robbanóanyaggal megrakott gépkocsival belehajtott a tömegbe, majd működésbe hozta a pokolgépet. Tegnap gépkocsiba rejtett pokolgép robbant 40 kilométerre az iraki fővárostól, Bagdadtól, egy amerikai támaszpont mellett – közölték rendőrségi és amerikai katonai források. Ugyanakkor Irak északi részén elfogták Izzat Ibrahim al-Dúri tábornokot, Szaddám Huszein rezsimjének jelenleg legkeresettebb vezetőjét – közölte az iraki védelmi minisztérium szóvivője. Az iraki Nemzeti Gárda egyik parancsnoka ugyanakkor tegnap este cáfolta a tábornok elfogását. Ugyancsak cáfolta a letartóztatást a bagdadi amerikai főparancsnokság.
Korábban együttes támadást indítottak az iraki erők és az amerikai katonák a felkelők ellen. A támadások során ötszáz embert vettek őrizetbe. Az amerikai katonák iraki szövetségeseikkel közösen szombaton támadást indítottak az Irak középső részén fekvő Latifíjában és az ország északi részén fekvő Tall Afarban a felkelők ellen. Iraki egészségügyi és katonai források szerint a két támadásban összesen 25 ember: rendőr, felkelő és polgári személy vesztette életét.
A francia külügyminiszter szerint komolyan lehet abban bízni, hogy az Irakban elrabolt két francia újságírónak jó az egészségi állapota, és lehetséges a kedvező megoldás sorsukban. Michel Barnier hangsúlyozta: mindent megtesznek a két francia kiszabadításáért, életük megóvásáért. Reményt keltő lehet, hogy fatvát – vallási rendeletet – adott ki az újságírók azonnali szabadon bocsátásáról egy iraki vallási vezető. A túszejtők azt követelték Párizstól, hogy a foglyok életéért cserébe töröljék el a fejkendőviselés tiltását az iskolákban. A francia kormány erre nem volt hajlandó.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.