Meggyilkoltak két szunnita hittudóst

Hírösszefoglaló
2004. 09. 21. 17:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnap két köztiszteletben álló hittudóst ölték meg 24 óra leforgása alatt Bagdadban – jelentette be a legfőbb szunnita vallási szervezet szóvivője.
Először Házem az-Zaidi sejket lőtték le, amikor kilépett egy mecsetből, majd Mohammed Dzsadua al-Dzsanabi sejket gyilkolták meg, amikor a déli imára készülve, fegyvertelenül és testőrök nélkül belépett egy másik mecsetbe. Mindketten tagjai voltak az Ulémák Bizottságának, amelyet a fő szunnita vallási mozgalom és más iraki vallási irányzatok közötti együttműködés összehangolásával bíztak meg.
Egy másik befolyásos szunnita méltóság, Juszef al-Kardávi sejk az al-Dzsazíra televízióban felszólította az emberrablókat, hogy bocsássák szabadon az augusztus 20-án elrabolt francia tudósítókat. Az al-Arabíja arab televíziócsatorna szerint az iraki nemzeti gárda amerikai katonák támogatásával kiszabadított egy jordániai férfit.
Mindezzel egy időben újabb légitámadást intéztek tegnap délután az iraki Fallúdzsa ellen amerikai harci gépek. Mint helyi lakosok beszámoltak róla, a támadás a város északi peremét érte, és legkevesebb három halálos áldozatot követelt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.