The Daily Telegraph
A jobboldali brit lap olyan titkos kormányzati dokumentumokra tett szert, amelyek azt bizonyítják, hogy az iraki hadjárat megindítása előtt Jack Straw külügyminiszter is óvta Tony Blair miniszterelnököt azon rendkívüli veszélyektől, amelyek a megszállókra leselkednek az ország lerohanását követően.
The Guardian
Az Irakban a tömegpusztító fegyverek után végzett átfogó, 15 hónapos keresés azzal végződött, hogy Szaddám Huszein rezsimje birtokában a múlt évi invázió előtt pusztán kis mennyiségű méreg volt, amit az iraki diktátor minden bizonnyal egyéni gyilkosságokra szánt, írja a baloldali brit lap Irakban nem voltak tömegpusztító fegyverek – A végső verdikt címen megjelent cikkében. A Washingtonban az Iraki Felmérési Csoport végső jelentésének fogalmazványa – amelyet már többen láttak – szerint Irakban nem tároltak illegálisan tömegpusztító fegyvereket, amelyek jelenlétét az Egyesült Államok és Nagy-Britannia a háború indokaként állított be. A jelentés szerint arra sem találtak bizonyítékot, hogy Irak újra akarta volna indítani nukleáris programját.
Gabriel García Márquezt, a legnagyobb élő kolumbiai regényírót nem hívták meg a spanyol nyelv nemzetközi konferenciájára, mert a Nobel-díjas író kijelentette, hogy a helyesírásra nincs szükség. A hír nyomán José Saramago Nobel-díjas portugál író bejelentette, hogy visszaküldi a feladónak az őt meghívó levelet, végül mégis engedett a többszöri felkérésnek, de ahhoz ragaszkodott, hogy megtudja, kinek vagy kiknek az ötlete volt a kolumbiai író kizárása.
Le Monde
Részletes, vezető cikkben számol be a legtekintélyesebb francia lap arról, hogy Bobby Fischer egykori sakkvilágbajnok tíz év börtönre számíthat, ha Tokió kiadja az Egyesült Államoknak, amiért Fischer megszegte az egykori Jugoszlávia ellen fennálló amerikai embargót azzal, hogy odautazott Borisz Szpaszkijjal sakkozni. A lap azt gyanítja, Fischer kiadatási ügyében mutatott nagy amerikai buzgalmat az motiválja, hogy Washingtonnak elege lett Fischer éles Amerika-ellenes és antiszemita kijelentéseiből. A lap emlékeztet arra, hogy Fischer a szeptember 11-i terrortámadás után ékes káromkodások közepette kijelentette, hogy „A zsidók bűnözők… A legrosszabb hazudozók és gazemberek! Azt kapták, amit elvetettek… Gyönyörű nap”.

Kormány-Voks 2025 versus Tisza-párti szavazás: az eredmény egyértelmű