Juszt is
Úgy tűnik, Juszt László nem tanult az öregecskedő nők lecserélésének intő gyurcsányi példájából. Az MTV Félszázadunk című műsorában juszt is így humorizált: „Junko Tabei hölgy személyében az első nő megmászta a Mount Everestet.
Arról, hogy őt ki mászta meg elsőként, nem szóltak a hírek.” Nem kéne már ezt az öregecskedő Jusztot lecserélni?(Csontos)
EU-s állatútlevél
Dortmundban készült kép Skyról, a labradorról és útleveléről. Az EU tagországainak határain átkelő háziállatoknak október
1-jétől kötelező lesz a hamisíthatatlan és egységesített útlevél. Az okmánnyal együtt a kedvenceknek beültetett mikrocsipet vagy tetoválást is viselniük kell, amelynek alapján azonosítani lehet őket. (MTI)
Meggyanúsított polgármester
Nyomozás indult Gálos László, Szelevény polgármestere ellen hűtlen kezelés bűntettének alapos gyanúja miatt. A polgármester ellen a helyi képviselő-testület tett feljelentést, mivel a grémium szerint az elöljáró sorozatosan törvénysértéseket követett el. (MTI)
Védett madarakat csempészett
Négy afrikai védett madarat – két kígyász keselyűt és két arab túzokot – találtak a határőrök egy 21 éves magyar férfi kocsijában. Az állatokat Gara-Bácsborsod térségében, a déli határsávban foglalták le tegnapelőtt. Az autó vezetője ellen természetkárosítás miatt indult eljárás (Zs. L.)
Kárelhárítás a Tiszán
Továbbra is harmadfokú, tehát a legmagasabb a vízminőség-védelmi kárelhárítási készültség a Tiszán. A folyó Tokaj alatti szakaszán keresztbe állított uszályok állják útját az Ukrajnából érkezett szennyhullámnak. A védekezés, a kárelhárítás költsége meghaladja majd
a tízmillió forintot. (MTI)
Pénzváltókat fosztogatott
A BRFK vádemelési javaslattal adta át az ügyészségnek a többrendbeli fegyveres rablással gyanúsított lábodi V. István ügyének iratait. A 32 éves férfi tavaly bombával fenyegetőzve pénzváltókat fosztott ki, s több millió forintot zsákmányolt elfogásáig. (Zs. L.)
Menekültek az Égei-tengeren
A görög parti őrség megindította a kutatást egy menekülteket szállító csónak után, miután vészjelzést kapott az Égei-tengeren, Lészvosz szigeténél hánykolódó, 23 menekültet szállító lélekvesztőről. A vízi jármű motorja elromlott. (MTI)

Végzetes baleset: szétroncsolódtak egy munkás ujjai