Varga Mihály a Fidesz frakcióülését követően úgy fogalmazott: a jövő évi a szemfényvesztés költségvetése, hiszen a konkrét számadatok helyén sokszor kipontozott rész található, azaz nem tudni, hogy a kabinet milyen összegekkel számol. Emlékeztetett az Állami Számvevőszék (ÁSZ) értékelésére is, amely több ponton kockázatosnak minősítette az előterjesztést. A legnagyobb kockázat az államháztartási hiány meghatározása kapcsán várható, a bevételi összeg 52,6 százaléka közepes, illetve magas kockázatot rejt magában – idézte Varga az ÁSZ véleményét. A számvevőszék kifogásolta azt is, hogy a tervezetből nem állapítható meg, teljesíti-e a kormány az államháztartási törvény előírásait. A politikus kritikusan szólt a honvédelmi kiadásokról is, hiszen mint mondta, a NATO-tagságból eredő 1,9 százalékos kiadási kötelezettség helyett csupán a GDP 1,28 százalékát fordítjuk erre a célra. A Fidesz nem fogadja el az előterjesztést, és módosító csomagot nyújt be a parlamentnek – jelentette ki. Az ellenzéki javaslatok elsősorban a nemzeti petíció alapján a családok, a munka, az otthon, a biztonság és a tanulás területét támogatnák kiemelt mértékben.
A Fidesz-frakció nagyotmondással próbálja leplezni semmitmondását – fogalmazott Kovács Tibor MSZP-s frakcióvezető-helyettes. Úgy vélte: Varga Mihály több esetben valótlan állításokkal próbálja félrevezetni a közvéleményt és riogatni az állampolgárokat. A szocialista politikus szerint az ÁSZ jelentése ugyan tartalmaz kritikai észrevételeket, de a korábbi években is gyakorlat volt, hogy bizonyos tételek nem szerepelnek a költségvetésben annak benyújtásakor, mivel hiányoznak az ehhez szükséges statisztikai adatok.
A Fidesz frakciójának zárt ülésén vita alakult ki a tőzsdei árfolyamnyereség-adóról. Úgy tudjuk, a frakció döntése értelmében az ellenzéki párt csak feltételekkel járul majd hozzá az új adónem parlamenti megszavazásához. Információink szerint a Fidesz csak abban az esetben nyomná az igen gombot, ha adócsökkentő javaslataikat cserében elfogadják a kormánypártok.
SZDSZ-es támogatás. A kormány számíthat a szabad demokraták támogatására a költségvetés ügyében – mondta Draskovics Tibor pénzügyminiszter, miután az SZDSZ országgyűlési frakciójával egyeztetett a büdzséről. – Lesznek viták, és sok részletkérdés változni fog még, de szerintem számíthatunk a szabad demokraták támogatására – tette hozzá. Közölte, az SZDSZ képviselői elsősorban a különböző önkormányzatok költségvetésével, a közalkalmazotti bérek alakulásával és a lakáspolitikával kapcsolatos kérdéseket tettek fel. Elmondta, tájékoztatást adott a büdzsé fő vonásairól, arról, hogy a javaslat mennyiben segíti a beruházásokat, új munkahelyek teremtését, és „miben teszi Magyarországot igazságosabbá”.