Páriasorsú közlekedés

Bákonyi Ádám
2004. 10. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Még az idén megszülethet a jogi feltétele annak, hogy az állam mellett a munkavállalói és a munkaadói képviseletek is ellenőrizhessék a társadalombiztosítási alapokat – jelentette be Csizmár Gábor az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének vezetőivel folytatott megbeszélését követően. A munkaügyi miniszter segítséget ígért a korkedvezményről szóló tárgyalások előmozdításában is, szerinte az ügyben a feleknek az „Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) naptárához” kell tartani magukat. Ismert ugyanakkor, hogy az OÉT-ban született megállapodás szerint a kormánynak lassan már három hónapja létre kellett volna hoznia a kérdéssel foglalkozó bizottságot. Utalva a BKV eladósodására, a Malév és a Volán-társaságok privatizációjára, valamint a MÁV „siralmas” helyzetére, Borsik János, az Autonómok elnöke azt kifogásolta, hogy az új kormány sem hozott létre önálló közlekedési tárcát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.