Mielőbbi tárgyalást kezdeményez az új kormánnyal és az egészségügyi minisztérium új vezetésével a Magyar Ápolási Egyesület a hűségjutalomról – tájékoztatta lapunkat Balogh Zoltán, a szervezet elnöke, aki a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara ideiglenes elnöki posztját is betölti. A Gyurcsány-kormány nem számol elődje egyik legjelentősebb egészségügyet érintő vállalásának teljesítésével, a hűségjutalom kifizetésével. Az ígéret úgy szólt: „azok az ápolást végző egészségügyi dolgozók, akik már legalább 4 éve ellátják munkakörüket, 1 évi bruttó keresetüknek megfelelő hűségjutalmat kapnak.”
Balogh Zoltán elmondta: megpróbálják meggyőzni a politikusokat arról, hogy kerüljön be a programba ez az ígéret. Ha ez nem sikerül, akkor egy olyan életpályamodellről szeretnének tárgyalni, amely segítheti az ápolói munkakörben dolgozók pályán maradását.
Rácz Jenő leendő egészségügyi miniszter bizottsági meghallgatásán közölte: a kormánynak meg kellett gondolnia, hogy felvállal-e egy százmilliárd forintos kiadást ezért az ígéretért, miközben ezt a pénzt esetleg jobb célokra is fel lehet használni.

Szentkirályi Alexandra: Gondolom, ti sem szeretnétek így járni!