Köszönetét és háláját hangoztatta vasárnapi Úrangyala- imádsága kapcsán II. János Pál, pápává választásának 26. évfordulójára küldött jókívánságokra válaszolva. A 84 éves egyházfő megerősítette, hogy tovább szolgálja egyházát, s mély hálájának adott kifejezést azokkal az üdvözletekkel összefüggésben, amelyek Szent Péter trónjára való lépésének 26. évfordulója alkalmából hangzottak el. A katolikus egyházfő megválasztásáról szombaton több misével emlékezett meg, legközelebbi munkatársaival költötte el ünnepi ebédjét, s még tortát is kapott Lengyelországból.
A lengyel Karol Wojtyla II. János Pál néven a harmadik leghosszabb ideig uralkodó pápa Szent Péter, az első pápa, illetve IX. Pius után, aki csaknem 32 évig állt egyháza élén a XIX. század végéig. A pápát pénteken este a volt Vörös Hadsereg méltán hírneves együttese is köszöntötte a VI. Pál Teremben tartott koncertjével, amelyet az olasz állami tévécsatorna egyenes adásban sugárzott.
Az egyházfő vasárnap a Szent Péter téren összesereglett zarándokok és turisták előtt lengyelül és olaszul is köszönetet mondott a gratulációkért. Felolvasott szövegében utalt az eukarisztikus év megnyitására is, amelynek alkalmából vasárnap este külön pápai misét tartanak.
Joaquín Navarro-Valls pápai szóvivő közlése szerint a szombati évfordulón a pápa Angelo Sodano vatikáni államtitkárral, Camillo Ruini bíborossal, az olasz katolikus egyház első emberével és Edmund Szokával, a kúriai közigazgatás vezetőjével együtt emlékezett meg közös ebéden, amelyről a lengyel apácák által készített édességek sem hiányozhattak.

Eltűnt pásztói nőt keres a rendőrség