Vegyi fegyvereket előállító laboratóriumot találtak az iraki Fallúdzsában a szunnita ellenállók fő fészkének számító város elfoglalása után – jelentette ki tegnap egy magas rangú iraki vezető. Kaszim Daúd nemzetbiztonsági államminiszter sajtóértekezletén elmondta, hogy az iraki Nemzeti Gárda katonái – akik az amerikai haderővel közösen bevették a várost – olyan laboratóriumra bukkantak Fallúdzsában, amelyben „halálos” robbanóanyagokat és mérgeket állítottak elő. A létesítményben bombák és mérgek készítésének leírásait is fellelték, amelyekben még lépfene (spóra) előállításáról is szó esett.
Az iraki Nemzeti Gárda kirkuki parancsnoka nem sokkal korábban azt közölte, az észak-iraki Kirkuktól délre, Túzhúrmati közelében látták néhány nappal ezelőtt Abu Muszab az-Zarkávit, az Irakban tevékenykedő jordániai terroristavezért. Közvetlenül ezután Baakúbától északra bukkant fel a körözött terroristavezér, aki az amerikai hadsereg feltételezése szerint korábban Fallúdzsában rejtőzött. Néhány órával később egy magas rangú vezető bejelentette: az észak-iraki Moszulban elfogták a terroristavezér egyik helyettesét.
Kína egymillió dollárt ajánlott fel tegnap az iraki választások megrendezéséhez, de ezen kívül kész diplomaták, üzleti vezetők és energetikai szakemberek képzésével hozzájárulni az iraki újjáépítéshez és stabilizációhoz. Nyolc szunnita iraki párt és politikai tömörülés a választások elhalasztására szólította fel az iraki átmeneti kormányt, ha az nem teljesíti a választási rendszerrel kapcsolatos követeléseiket. Többek között szeretnék elérni a választási törvény azon rendelkezésének módosítását, amely az egész országot egyetlen választókerületként kezeli.
A legnagyobb problémát azonban minden bizonnyal az alig javuló biztonsági helyzet jelenti: tegnap Bagdadban Jim Mollen amerikai diplomata lett merénylet áldozata.

Bródy János fia takarít, hogy elüsse az időt a kaliforniai börtönben