Nyolc ember meghalt, hat megsebesült a dél-olaszországi Foggiában, amikor – feltehetőleg gázszivárgás okozta robbanás miatt – szombaton hajnalban összeomlott egy háromszintes épület. Súlyosan megrongálódott két szomszédos lakóház is. A történelmi városrészhez tartozó Frasce utcai házban három család élt. A halottak között három gyermek is van – adta hírül a Corriere della Sera. Egy 79 éves férfi megégett holttestét csak délután találták meg. Elképzelhető, hogy az a gázkályha robbant fel, amit ő működtetett a ház alagsorában. Öt sérültet tegnap kiengedtek a kórházból, csupán egy 36 éves férfinak kellett még bennmaradnia.
A robbanáskor a környező házakból az utcára futottak az emberek, és pizsamában, csupasz kézzel estek neki a romoknak, hogy segítsenek a tűzoltóknak megmenteni az életben maradottakat. A kilencéves Enrica Incoronata és nővére, a 13 éves Maria az egyetlen épen maradt fal mögött aludt. Hétéves öccsük és szüleik a romok alatt lelték halálukat, de vasárnapig senki nem merte elmondani nekik.
Fabio Costantini prefektus bejelentette: az egész városrész gázhálózatát ellenőrzik. Az első adatok szerint a robbanást gázszivárgás okozta, de azt még nem tudni, hogy vajon a hálózatban vagy talán a már említett, alagsori gázkályhában keletkezett a végzetes hiba.
Öt évvel ezelőtt a mostani szerencsétlenség helyszínétől alig néhány utcányira kísértetiesen hasonló szerencsétlenség történt: november 11-én, szintén hajnalban, alig néhány másodperc alatt egy többemeletes ház omlott öszsze, és a romok alatt 67 ember vesztette életét. A város néhány nappal korábban emlékezett meg a tragédiáról. Carlo Azeglio Ciampi köztársasági elnök részvétét nyilvánította a hozzátartozóknak és Foggiának.

Magyar szavak, amiket szinte senki sem ismer – Ön tudja mit jelentenek?