Betörők járják október óta Heves megye templomait. A bűnözők főleg Gyöngyös és Heves városának környékén fosztogatnak – tudtuk meg Oravecz Évától, a megyei rendőr-főkapitányság sajtóügyeletesétől. A sorozatos bűncselekmények elkövetői a perselyekben lévő pénzt igyekeznek megszerezni, de más értékeket is elvisznek. A nagyfügedi római katolikus templomban betörték az ajtót, majd hatezer forinttal távoztak. Gyöngyöstarjánban már a zárat feszegették, amikor megszólalt a riasztó, és kereket oldottak. A karácsondi templomnál sem jártak sikerrel, mert vasrács volt az ajtón. Adácson a plébános zavarta meg a tolvajokat, akiket a helybéliek üldözőbe vettek, de végül elmenekültek. A szemtanúk az egyik bűnözőről személyleírást adtak, a rendőrség egy alacsony termetű, kreol bőrű, fekete hajú férfit keres.
Október 24-re virradóra öt községben kíséreltek meg, illetve követtek el betörést. Tarnazsadányban nem volt pénz a perselyben, elvittek azonban egy erősítőt. Erken sem találtak pénzt, innen három öltözet papi misézőruhát és egy palástot zsákmányoltak. Tarnamérán húszezer, Zaránkon harmincháromezer forintot szedtek ki a perselyből.
Tarnaörsön eredménytelenül kíséreltek meg behatolni a templomba. Néhány nap múlva Tarnadobon a szintetizátort emelték el. Erdőtelken a riasztó mentette meg a kegyhelyet, az alatkai kápolnában nem volt mozdítható érték. A rendőrség nagy erőkkel keresi a tetteseket.

Lebukott az ellenzék: hamisítvány a lelkesen terjesztett Harcosok Kódexe