Kivette Atkári János főpolgármester-helyettes kezéből a költségvetés elkészítésével kapcsolatos feladatokat is Demszky Gábor. A főpolgármester lapunkhoz eljuttatott közleményében ezt azzal indokolta, hogy jövőre új szemléletű költségvetésre van szükség. Demszky a közművállalatok felügyeletét is saját magához vonta, így Atkári mindössze a helyi adókért felel a jövőben. A főpolgármester közleményében leszögezi azt is: „Atkári János makulátlan ember és kiváló szakember, tevékenysége döntően hozzájárult ahhoz, hogy Budapest 1998 után a kormányzati megszorítások ellenére is talpon tudott maradni.”
Mint ismert, Demszky először a kerületek és a főváros közti forrásmegosztásról szóló vita rendezését helyezte át a főjegyzőhöz, a hét elején pedig ötödik számú helyettessé fokozta le őt. A múlt hét végén az SZDSZ-frakció lényegében átírta az Atkári által beterjesztett költségvetési koncepciót.
Atkári János tegnapi lapszámunkban azt közölte: esze ágában sincs lemondani, mert ezzel csak megerősítené azokat a valótlan állításokat, amelyek szerint a különböző problematikus ügyek az ő személyéhez kapcsolódnak. Atkári szerint a főpolgármesternek csak átmenetileg ingott meg a bizalma benne, eddigi jobbkezében.
A fővárosi szocialisták üdvözlik Demszky Gábor döntését – jelentette ki a párt nemrégen megválasztott budapesti elnöke. Molnár Gyula kifejtette: támogatják a főpolgármestert, hogy a zsákutcába vezető fiskális pénzügypolitika helyett az emberek számára is látható városfejlesztés irányába mozduljanak el.

Bóka János: Magyarországnak az antiszemitizmus elleni küzdelemben feladata és felelőssége van