Újabb fosztogatások gyanújába keveredett az a reptéri bűnbanda, amelynek tagjait még szeptemberben, egy csaknem 30 millió forint értékű szállítmány eltűnése miatt hallgatták ki a rendőrök – tudta meg lapunk Gerencsér Istvántól, a biztonsági szolgálat alosztályvezetőjétől.
Még januárban tettek feljelentést a Cargo vezetői, mert a cég ferihegyi telephelyén nyoma veszett négyezer számítógép-memóriának. Hónapok múlva gyanúsítottként faggatták a nyomozók többek között a vecsési B. Gábort, akinek lakásán műszaki cikkek mellett 580 morfiumampulla is előkerült. Feltehetőleg ezek az üvegcsék az egyik gyógyszergyár Hollandiába tartó szállítmányából hiányoztak – tette hozzá az alosztályvezető. December 2-án Budaörsön csípték el a nyomozók azt a dílert, akit a feltételezett tolvajok meg akartak bízni a drog eladásával. Nála is házkutatást tartottak, és laptopokra, projektorokra, valamint 240 mobiltelefon-akkumulátorra leltek. Lopás miatt jár el a rendőrség a szállítmányozócég három másik alkalmazottja ellen is.
A véletlennek köszönhető, hogy van egy hatodik gyanúsított is. Tanúként hallgatták ki a szintén vecsési K. Istvánt. Azokról a telefonos hívásairól faggatták, amelyeket a lopások idején bonyolított. A férfi először tagadta, hogy övé lenne a szóban forgó hívószám. Amikor azonban távozott, nadrágszárából kis nejlonzacskó türemkedett ki, benne két pendrive-val. Miután a nyomozók átvizsgálták, további öt műszer került elő. A házkutatáskor nála is találtak a reptéri szállítmányokból eltulajdonított műszaki cikkeket, és arra a SIM-kártyára is rábukkantak, amelynek létezését korábban tagadta.

Tseber Roland – Magyar Péter szoros szövetségese – újabb interjúban fenyegette meg a magyarokat