Röviden

MTI - Munkatársainktól
2004. 12. 24. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Drágul a gázolaj
Emeli egy forinttal a gázolaj árát hétfőn a Mol Rt. a jövedékiadó-kedvezmény csökkenése miatt. Az üzemanyagok jövedékiadó-mértékének időszaki változásairól szóló kormányrendelet hatásaként a gázolaj jövedékiadó-kedvezménye egy forinttal csökken, így ezt követően az adókedvezmény a normál adómértéknél a gázolaj esetében három forinttal lesz alacsonyabb. (MTI)

Tiltakoznak a baumagosok
Látszatintézkedéseken kívül érdemben semmi nem történt a múlt évben azért, hogy a 13 ezer Baumag-kisbefektető hozzájuthasson 20 milliárd forintos befizetett tőkéjéhez s a hozamként követelt további 20 milliárdhoz – hangoztatta a károsultak legutóbbi tüntetésén Patyi István, a Baumag hitelezői választmányának tagja. A demonstrálók szerint más állami szervek közt az Igazságügyi Minisztérium késlekedése is hozzájárult ahhoz, hogy kimenekíthették a vagyont. (D. Z.)

MÁV: változás az fb élén
A MÁV Rt. igazgatóságának tegnapi ülésén visszahívták Márkus Imrét a felügyelőbizottság (fb) éléről, az új elnökről később döntenek. Mindkét szervezet esetében az eddigi tizenegyről kilencre csökken a tagok száma 2005. január 1-jétől. Az fb-be meghívást kapott Udvari László, aki a napokban mondott le a MÁV Rt. elnöki tisztéről. Mint ismeretes, a társaság elnök-vezérigazgatója Gaál Gyula lett, Mándoki Zoltán vezérigazgatót pedig megerősítette tisztségében Kóka János miniszter. (P. G. I.)

Át kell alakítani a hitelprogramot
Elengedhetetlen a mikrohitelprogram korszerűsítése – derül ki a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány jelentéséből. A vizsgálat eredményei szerint lecsökkent a program iránti érdeklődés, és hatmilliárd forint összegű keretet nem sikerült kihelyezni. (Sz. E.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.